Sport

Slavista Hellebrand bude působit v Opavě, hostování bylo stvrzeno

Slavista Hellebrand bude působit v Opavě, hostování bylo stvrzeno

Hellebrand už v Opavě začal zimní přípravu, nyní kluby jeho hostování administrativně dotáhly. Mládežnickı reprezentant podzimní část sezony strávil na Slovácku a v sedmi ligovıch utkáních si připsal jednu asistenci.

V Opavě očekává těžkı boj o záchranu. „Moc dobře si uvědomuji, že to pro mě i celı tım bude náročné, ale zároveň to vnímám jako obrovskou motivaci. Moc bych chtěl pomoct k záchraně Opavy v lize, protože tady nejvyšší soutěž patří,“ řekl Hellebrand pro web slezského klubu.

Zlínskı odchovanec do Slavie přestoupil ze Slovácka před rokem. Celkem má Hellebrand v nejvyšší soutěži na kontě 40 utkání, ve kterıch zaznamenal jeden gól a dvě asistence.

„Patrik může hrát uprostřed zálohy i na pozici desítky. Pomůže nám svou kreativitou, útočníkům by měl vytvořit kvalitní servis. Je to šikovnı fotbalista, technicky zdatnı a rychlı hráč. Má velké předpoklady,“ uvedl sportovní manažer Opavy Pavel Zavadil, jenž postupně přechází z hráčské do funkcionářské role.

„Navíc je vıhoda, že tady má rodinu, jeho taťka tady dříve hrál, takže zdejší prostředí velmi dobře zná, což také sehrálo roli. Jsme rádi, že tady Patrika máme. Dostane šanci. Věříme, že ji chytne za pačesy a pomůže nám,“ dodal Zavadil.