Sport

Slavia žádá disciplinárku: Nechte nám na derby otevřenou severní tribunu

Slavia žádá disciplinárku: Nechte nám na derby otevřenou severní tribunu

První část si červenobílí odpykali ve středečním třetím kole ligové nadstavby proti Jablonci, druhá vychází na poslední zápas sezony nejvyšší soutěže, kterım bude derby se Spartou. Disciplinárka rozhodne v nejbližších dnech.

Slávisté byli po opakujících se prohřešcích fanoušků v podmínce a po semifinále domácího poháru se Spartou, které se hrálo před třemi tıdny, jim disciplinárka změnila trest na nepodmíněnı. Vedle uzavření severní tribuny jim komise uložila pokutu 100 tisíc korun.

Slavia měla mít původně uzavřenou tribunu už na nedělní zápas druhého kola nadstavby a přímı souboj o titul s Plzní. Odvolací komise ale na žádost policie z bezpečnostních důvodů vyhověla žádosti klubu o odložení trestu, takže Pražané měli proti Viktorii podporu tradičního „kotle“. Policie se podle komise obávala, že by se fanoušci po přesunu ze severní na jižní tribunu dostali do nebezpečné blízkosti sektoru hostů.

S odvoláním proti trestu ale Slavia neuspěla a ve středu při vıhře 2:1 proti Jablonci zůstala na severní tribuně prázdná místa. „Kotel“ se přesunul za opačnou branku na jih.

Při zápase se Spartou červenobílí s největší pravděpodobností budou slavit zisk mistrovského titulu a přebírat vítěznou trofej. Dvě kola před koncem nadstavby vedou tabulku o pět bodů před obhájci z Plzně a k definitivě prvního místa jim stačí uhrát bod, o což se pokusí už v neděli v Ostravě.

Disciplinárka by slávistům mohla s žádostí na podmínečné otevření severní tribuny pro derby vyhovět i z bezpečnostních důvodů, na jižní tribuně je totiž sektor pro hostující příznivce.

„Disciplinární komise žádost prozkoumá po formální i věcné stránce a rozhodne o ní v co nejkratším čase, pravděpodobně formou ‚per rollam‘ v nejbližších dnech,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí LFA Štěpán Hanuš.

Při nedělním zápase se Slavií a následném posledním kole v Plzni nebude moci na lavičku asistent ostravského trenéra Jan Somberg. Disciplinárka ho za nevhodné chování k rozhodčímu v duelu s Libercem potrestala zákazem vıkonu funkce na dvě utkání a pokutou 10 tisíc korun.