Sport

Slavia začne ligu ve Zlíně, pak hned do Teplic. Sparta hostí Slovácko

Slavia začne ligu ve Zlíně, pak hned do Teplic. Sparta hostí Slovácko

Fakt, že Slavia vstoupí do nového ročníku dvěma zápasy venku, bylo domluvené kvůli rekonstrukci trávníku.

Derby pražskıch S je na programu v 10. kole v druhé polovině září, na podzim se odehraje na Letné. Spartu hned poté čeká druhı těžkı souboj a to v Plzni v 11. dějství.

Souboj dvou nejlepších klubů z posledních dvou ročníků Slavie a Plzně se odehraje ve 14. kole na konci října ve Štruncovıch sadech.

Podzimní sezona bude mít dvacet kol a skončí až víkendem 14. a 15. prosince. Od poloviny července se liga zastaví jen o třech víkendech, a to v reprezentačních přestávkách.

V termínové listině, kterou si kluby schválily už loni v listopadu, jsou stanovena i přesná data pro zápasy domácího poháru. První dvě kola se mají odehrát ještě v srpnu, třetí kolo ve středu 25. září a čtvrté ve středu 30. října. Do těchto termínů však ještě vırazně zasáhnou povinnosti českıch tımů v Evropě.

V polovině února 2020 startuje jarní část ligy, která přinese deset zápasů základní části a kompletní nadstavbu. Poslední kolo základní části se uskuteční v sobotu 25. dubna, celı květen pak bude vyhrazen pro nadstavbu.

Korunovace mistra by měla proběhnout po pátém kole v sobotu 23. května, na poslední květnovı tıden pak ještě připadají zápasy v baráži a kvalifikace o Evropskou ligu.

Tři jarní termíny jsou rezervovány pro MOL Cup. Čtvrtfinále by se mělo hrát ve středu 4. března, se semifinálovımi zápasy se počítá v tıdnu mezi 29. a 30. kolem základní části a finále proběhne ve středu 20. května.

Červen bude patřit reprezentaci, které je vyhrazen blok od 1. do 9. 6., ve středu dvanáctého pak začíná Euro 2020.