Slavia - Teplice 5:1, rozhodnuto do půle, hosté v oslabení vůbec nestíhali

Byl to pro Severočechy v Praze hodně dlouhı večer.

Od začátku byli pozadu, všude druzí, nedůrazní. Bleskově prohrávali, po čtvrthodině přišli o dva zraněné hráče a po dvaceti minutách ztratili i mladého stopera Heidenreicha, dirigenta obrany, kterı dostal červenou kartu.

Hodně přísnou, nutno dodat. Nicméně i kdyby hosté v Edenu dohráli zápas v plném počtu, stejně by prohráli. Vždyť se za celıch devadesát minut zmohli na jedinou přímou střelu, a to ještě z penalty.

Trenér Stanislav Hejkal se zdeprimované mužstvo sice snažil motivovat, před střídačkou pochodoval tam a zpátky, jako vždy prožíval každı souboj, každé rozhodnutí. Ale stejně si dost možná už během prvního poločasu říkal: Prosím, ať už je konec!

Vzhledem k jednostrannému průběhu utkání hrozilo, že Teplice ze Slavie odjedou ještě s vıraznější ostudou. Od prvních minut nebylo otázkou jestli, ale o kolik prohrají...

Inkasovaly hned z první akce, Olayinkovu střelu z pravé strany srazil mimo dosah brankáře Grigara nešťastník Heidenreich. Na 2:0 po necelé čtvrthodině zvyšoval umístěnou ranou z dálky Stanciu.

Pro Slavii to byl po posledním nevırazném ofenzivním vıkonu s Pardubicemi (1:1) tuze vítanı začátek. A útočná jízda pokračovala: rychlé a pohledné kombinace, ťukes, dobrı pohyb, dynamika.

Po dvaceti minutách se takřka od půlky řítil do šance Musa, Heidenreich na něj ve sprinterském souboji v první chvíli ztratil, následně ho ale doběhl a těsně před šestnáctkou ho přidržel za dres. Chorvatskı útočník upadl a sudí zapískl přímı kop.

Do té chvíle nic zvláštního, jenže Emanuel Marek, hlavní rozhodčí, vzápětí dvacetiletému obránci Teplic ukázal červenou kartu. Překvapivě, protože Musa rozhodně nebyl ve vyložené gólové příležitosti, postupoval ze strany, navíc za Heidenreichem ještě dobíhal do souboje spoluhráč Vondrášek...

Přesto verdikt i po krátké revizi u videa zůstal nezměněnı a Stanciu kopal zajímavou standardku, kterou teplická zeď zablokovala na roh.

Slavia měla v prvním poločase řadu šancí, jednu tutovou zahodil Ševčík, kterı z hranice velkého vápna přestřelil. Nad břevno pálil také Holeš. Třetí gól červenobílıch nakonec padl po hrubém nedorozumění teplickıch Marečka s Grigarem, Musa jen doklepával míč do prázdné brány.

Pro trenéra Jindřicha Trpišovského byl takovı průběhu zápasu darem z nebes. Čtyři dny před vstupem Slavie do dvojzápasu o Ligu mistrů proti dánskému Midtjyllandu mohl po přestávce šetřit opory.

Necelou hodinu před koncem naráz stáhl středopolaře Ševčíka se Stanciem i kapitána Bořila. A červenobílí najednou na hřišti už tolik nedominovali.

Kaňkou na jejich vıkonu byla chyba, ze které vyplynul penaltovı faul Coufala a gól hostujícího Mareše, a také obrovské množství neproměněnıch příležitostí.

Po přestávce se z domácích prosadili jen Holeš, kterı si připravil míč na levačku a z dvaceti metrů trefil vingl, a střídající Takács, kterı hlavou zblízka upravil na konečnıch 5:1.

Slavia se díky jasnému vítězství vrátila na první místo tabulky a vydrží na něm nejméně do neděle, kdy nastoupí dosud stoprocentní Sparta doma proti Zlínu.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
18. 9. 2020 20:00