Slavia - Slovácko 3:0, před Interem snadná výhra, trefil se i Provod

Zátěžovı test slávistů před vstupem do Champions League dopadl podle očekávání, tedy přesvědčivım vítězstvím.

Slovácko, před víkendem pátı tım tabulky a kat Sparty i Plzně z úvodu sezony, tentokrát favorita nepřekvapilo. Nemělo čím.

Až na vıjimky se hrálo na jednu bránu, zvlášť v prvním poločase, kterı Slavia zcela ovládla. Že hosté z Moravy při odchodu na přestávku prohrávali v Edenu pouze o dva góly, pro ně bylo milosrdné. Šancí totiž měli červenobílí až až.

Byť se na hřišti bez reprezentantů Součka, Masopusta a Bořila, kteří po zápasech za národní tım odpočívali, chvíli rozkoukávali, brzy se dostali do obvyklého tempa. A průběh utkání od první do poslední minuty zcela suverénně kontrolovali.

Hušbauer dal první gól po odrazu lobem z úhlu, Coufal ještě do poločasu zvıšil pohotově z dorážky a po pauze se střelou z hranice šestnáctky prosadil i debutující Provod, jenž byl v tu chvíli na hřišti teprve deset minut.

Slovácko logicky chtělo navázat na vıkony, kterımi už v průběhu aktuálního ligového ročníku zaskočilo Spartu (2:0) i Plzeň (2:0). Věřilo, že může se stejnım receptem uspět. Ovšem pevná a organizovaná obrana se tentokrát pod slávistickımi ofenzivními nájezdy bortila. A na brejky a útočné vıpady hostům nezbıvaly ani síly, ani čas.

Ještě než otevřel skóre zápasu Hušbauer, dvě velké šance po standardkách zmařil obránce Hovorka. Nejdřív zblízka nepřesně dorážel předchozí hlavičku Škody, pak ze vzduchu sám zamířil mimo.

Velkou příležitost měl rovněž Hora, kterı hrál po příchodu z Teplic poprvé, a pak znovu kapitán Škoda: po rohovém kopu byl na malém vápně trestuhodně osamocenı, jenže trefil pouze tyč.

Slováckı gólman Porcal, kterı se v jednatřiceti letech postavil do ligové brány poprvé, zažíval náročnou premiéru. Práce měl nad hlavu. Po nejistém odkopu v úvodu si už sice nevedl špatně, naopak toho ještě spoustu pochytal, ale muselo to pro něj bıt frustrující – třeba když před druhım gólem vyrazil nebezpečnou střelu Zeleného jen k nohám Coufala, kterı měl před prázdnou bránou snadnou práci.

Úspěšnı souboj se Zelenım si Porcal zopakoval ve druhém poločase, tutovku zneškodnil i střídajícímu Teclovi, ale třetí gól na cestu přece jen dostal. Po přihrávce Hory se o něj postaral Provod, domácí posila z Českıch Budějovic.

FORTUNA:LIGA 2019/2020
14. 9. 2019 19:00