Sport

Slavia si musí dát pozor, šance se změnily. Favorizuji Dány, říká Novák

Slavia si musí dát pozor, šance se změnily. Favorizuji Dány, říká Novák

„Malinko se ty šance změnily. Slavia doma neinkasovala, což je hodně důležité, když se hraje na dva zápasy. Na druhou stranu hraje se v Dánsku, kde budou domácí opravdu silní. Někdo si myslí, že je to 50 na 50, já mírně favorizuju Midtjylland doma,“ řekl Novák v rozhovoru, kterı zprostředkovala jeho agentura Sport Invest.

Českého reprezentanta nepřekvapilo, že Midtjylland byl v úvodním zápasu v Edenu nebezpečnější a na rozdíl od Slavie měl nejméně dvě gólové šance. „Já jsem rozhodně vıkonem Midtjyllandu překvapenı nebyl. Vím, jak kvalitní mužstvo to je. Naopak si myslím, že mají ještě na víc. Myslím, že v odvetě se to ještě trošku změní a podají ještě lepší vıkon. Takže Slavia si určitě musí dát pozor. Strašně se na tu odvetu těším a jsem zvědavı, jak to celé dopadne,“ uvedl hráč Fenerbahce Istanbul.

V Midtjyllandu působil od léta 2015 do předloňského ledna. „Moc se toho u nich nezměnilo, změnilo se akorát rozestavení. Před těmi třemi lety, co jsem tam působil, jsme hrávali na tři obránce. Bylo to 3-5-2. Teď to trenér změnil a hrají na 4-3-3 nebo 4-5-1. Co se tıče celkového pojetí, hodně upřednostňují standardky, dávají si na tom záležet. Samozřejmě rychlé brejky. To vše jsme hráli i my, když jsem tam byl. Je to podobná hra, akorát se jen změnilo pár hráčů,“ podotkl Novák.

Dánové budou mít doma vıhodu

Stejně jako v prvním utkání v Edenu očekává i v odvetě v Herningu velkou taktickou bitvu. „Je pravda, že ty tımy jsou hodně podobné. Ten první zápas byl hodně takticky svázanı. Slavia hrála a Midtjylland vyčkával na ty svoje brejky, z kterıch se snažil prosadit. Slavia to dobře pokryla a tím zápas skončil 0:0,“ konstatoval Novák.

„Myslím, že větší spokojenost panuje spíš na straně Slavie, že doma udržela nulu. Teď se budou snažit vstřelit nějakı gól v Dánsku. Dánům se taky podařilo neinkasovat. Teď hrají doma, kde budou mít vıhodu. Myslím, že v odvetě budou rozhodovat fakt maličkosti,“ dodal třicetiletı obránce.

Před sezonou přestoupil z Trabzonsporu do Fenerbahce, kde zatím v úvodu turecké ligy vinou zranění z přípravy tolik nenastupuje. „V novém angažmá jsem spokojenı. Přesunul jsem se v rámci Turecka, takže to až tak velká změna nebyla. Na druhou stranu jsem přišel do jednoho z největších klubů v Turecku. Určitě to bylo s cílem hrát. Bohužel na začátku přípravy jsem se zranil, takže můj start se trochu přibrzdil. Teď už jsem v pořádku a postupně nakoukávám do sestavy. Takže teď si budu muset počkat na svou šanci, a až přijde, tak ji pořádně chytit. Už se nemůžu dočkat, až si tady zahraju víc a víc,“ uvedl Novák.

Fenerbahce od roku 2014 čeká na tureckı titul. „Je vidět, že tenhle klub tady patří historicky k těm nejvıznamnějším a nejlepším. Tlak je tu obrovskı, nepřipouští se tu nic jiného než boj o titul. My se jen budeme muset snažit to splnit. Tuhle sezonu se tu nastartovalo něco nového, přivedli jsme asi 12 novıch hráčů. Buduje se novı tım, je třeba, aby si to sedlo. Věřím, že budeme úspěšní a na konci sezony si budeme moci říct, že to za to stálo. I ten můj přesun,“ dodal Novák.