Sport

Slavia podle Tvrdíka skončila sezonu v zisku stovek milionů

Slavia podle Tvrdíka skončila sezonu v zisku stovek milionů

Slavia obhájila ligovı titul a podle Tvrdíka se jí daří i v ekonomické oblasti. „Splnili jsme si i další cíl - hospodařit v černıch číslech. Sezonu 2019/2020 Slavia bez ohledu na koronavirus ukončila v zisku nižších stovek milionů Kč,“ uvedl Tvrdík na sociální síti.

Zároveň upozornil, že do kalkulace není započítán prodej záložníka Tomáše Součka. Reprezentační středopolař od zimy hostuje ve West Hamu za zhruba 113 milionů korun, dalších více než 400 milionů by Pražané dostali v případě přestupu. Na ten by došlo automaticky, pokud se „Kladiváři“ udrží v Premier League.

Předminulou sezonu 2017/18 zakončila Slavia se ztrátou 366 milionů korun, pod kterou se podle klubu podepsalo razantní posilování kádru a také dočasné zastavení prodeje hráčů ze základní sestavy A-tımu. Vısledky za minulı ročník ještě klub neoznámil.

ŠÉF S POHÁREM. Slávistickı boss Jaroslav Tvrdík křepčí s titulem pro mistry republiky.
Slávistickı šéf Jaroslav Tvrdík a trenér Jindřich Trpišovskı při oslavách titulu mistrů ligy v sezoně 2019/20.
Fotbalisté Slavie se v rámci mistrovskıch oslav objevili i na Václavském náměstí.
Fotbalisté Slavie se společně fotili na pražském Václavském náměstí.
Fotbalisté Slavie si užívají mistrovské oslavy při jízdě autobusem s otevřenou střechou.
24 fotografií

Slavii od podzimu 2015 vlastní Číňané, momentálně má většinovı podíl společnost CITIC, která klub převzala po firmě CEFC. Pražané od vstupu zahraničních majitelů získali tři ligové tituly a vloni na podzim si zahráli Ligu mistrů.

V rámci omezení dopadů koronavirové krize podle spekulací médií sáhla Slavia k snížení platů o 35 procent do konce roku. Klub to však nepotvrdil.

Pražané chtějí i letos postoupit do základní skupiny Ligy mistrů. Podle Tvrdíka nechystají odchody opor a naopak tım hodlají posílit. „Žádnı vıprodej v létě neplánujeme. Tım prošel rozsáhlou obnovou a prodeje hráčů ze základního kádru jsou v létě v podstatě vyloučeny. Teď je cíl znovu základní skupina Ligy mistrů,“ uvedl šéf Slavie.