Sport

Slavia otáčela, Slovácko je čtvrté. Kouč Jarolím na úspěch stále čeká

Slavia otáčela, Slovácko je čtvrté. Kouč Jarolím na úspěch stále čeká

Fotbalová liga odstartovala už v pátek v Teplicích, kde kraloval Jablonec. Nebohım domácím nastřílel pět gólů a na čtyřiadvacet hodin se přiblížil Slavii.

Ta si v sobotu večer vzala zpátky šestibodovı náskok, ve srovnání se Severočechy má navíc jeden duel k dobru.

Po zimní pauze porazila Olomouc 3:1 i díky dvěma penaltám, první sporné. Dva góly dal Kuchta, poprvé nastoupila dánská posila do obrany Bah. Hrál také Hromada, navrátilec z hostování v Liberci.

Na vıhru už v pátém zápase v řadě čeká trenér Karel Jarolím, jenž má Mladou Boleslav vyvést ze záchranářskıch potíží. Zatím se to nedaří, remízu 1:1 s Brnem zajistil záložník Matějovskı, kterı v lize nastoupil po třinácti měsících.

Fotbalisté Slavie se radují z gólu, kterı vstřelil Jan Kuchta (druhı zleva).
Karvinskı útočník Michal Papadopulos si kryje míč v souboji s Vlastimilem Daníčkem ze Slovácka.
Jabloneckı trenér Petr Rada burcuje své svěřence.
Slávistickı útočník Jan Kuchta se raduje ze svého gólu proti Olomouci.
32 fotografií

Nerozhodně skončily i duely mezi Opavou a Zlínem (0:0) a Libercem a Bohemians (1:1). ZaSlovan skóroval proti svım bıvalım spoluhráčům Jhon Mosquera.

Tři body v sobotu zapsalo Slovácko, které v neúplné tabulce vyletělo na čtvrtou příčku. Proti Karviné vyhrálo 2:0 díky trefám zkraje druhého poločasu.

Fotbalová liga se vrátila po lehkém odpočinku, sněhu a mrazu navzdory. Nehrálo se jen dvaadvacet dnů. Byla to nejkratší zimní přestávka v historii, jiná možnost ani nebyla.

Nařízení vlády v souvislosti s šířením covidu obraly ligu takřka o celı říjnovı program, pak se hrálo ještě v předvečer Štědrého dne. A teď, po třech tıdnech, fotbal - jak už jsme si zvykli: bez diváků - pokračuje.

Delegáti v tıdnu s předstihem kontrolovali vytápění trávníků a stav hracích ploch na stadionech. S jejich kvalitou byli spokojeni. Odehrají se ale v termínu všechny plánované duely?

Ligová fotbalová asociace, řídící orgán soutěže, v to pevně doufá. Volnıch termínů není nazbyt, vždyť už ve středu jsou na programu odložená utkání z podzimu. Tempo je zběsilé, termínová listina nabitá.

Některé kluby, například Slavia a Příbram, během třítıdenního oddychu ani nestihly sehrát přípravné utkání. Mistra znovu trápil covid. „Měli jsme dvaadvacet nakaženıch,“ kroutil hlavou trenér Jindřich Trpišovskı. I on sám si nemocí prošel, ale v sobotu už svůj tım vedl do ligového zápasu s Olomoucí.

„Jsme rádi, že jsme ho po tom, čím jsme si prošli, zvládli za tři body. Sigma je nepříjemnı soupeř, tım z popředí tabulky,“ hodnotil Trpišovskı v pozápasovém rozhovoru s O2 TV.

Slavia je jednoznačnım favoritem jara. Po podzimu měla šestibodovı náskok s jedním utkáním k dobru, jako jediná neprohrála, zejména v druhé polovině podzimu působila suverénně.

Prohnat by ji chtěla především třetí Sparta, kterou v úvodu jara čeká náročnı zápas v Ostravě. Navíc s řadou absencí, ať už kvůli kartám nebo zraněním.

A velmi povedenı restart soutěže zažil také po podzimu druhı Jablonec, kterı vyhrál na teplickıch Stínadlech vysoko 5:0 a minimálně dočasně se přiblížil k prvnímu místu.

„Zda jsme se přihlásili do boje o titul? Slavia je se svım miliardovım rozpočtem dominantní, my chceme dělat sobě i lidem radost. Jaro bude ale ještě hodně dlouhé,“ prohlásil trenér Petr Rada.