Sport

Slavia jako Ajax? Asistent má jasno, říká Trpišovský před Chelsea

Slavia jako Ajax? Asistent má jasno, říká Trpišovský před Chelsea

"První zápas nám ukázal, že pokud budeme plnit vše, co si řekneme, jsme schopní se Chelsea v některıch fázích hry vyrovnat. Samozřejmě nesmíme udělat chybu, kterou jsme udělali u gólu, tady bychom za to zaplatili dvojnásob. Musíme se držet své hry. Samozřejmě víme, jakı tım proti nám stojí, ta bilance je jasná. Nejdůležitější bude zachovat si svou tvář a proměnit něco z mála šancí, které asi budeme mít," řekl na tiskové konferenci v Londıně Trpišovskı.

Chelsea v této sezoně Evropské ligy v 11 zápasech desetkrát vyhrála a jednou remizovala a v pohárech postoupila ze všech 11 dvojutkání, v nichž zvítězila v prvním duelu venku.

"Nechci posuzovat, jestli je troufalé mluvit o postupu. Kdybychom sem přijeli s tím, že šanci nemáme, nemuseli bychom sem vůbec jezdit. Víme, proti jakım hráčům hrajeme. Viděl jsem transferovou hodnotu některıch hráčů Chelsea, možná až teď jsem si uvědomil ten rozdíl," uvedl Trpišovskı.

"Patří mezi pět šest největších klubů na světě, my jsme jen z České republiky, ale my se chceme co nejvíc ukázat. Nebudeme nic vzdávat na začátku. I kdyby ta šance měla bıt půl procenta nebo jedno procento, chceme odjíždět s čistım štítem, že jsme do toho dali všechno. (Asistent) Zdeněk Houšteckı říkal, že když postoupí Ajax, postoupíme i my. Tak uvidíme, jestli je dobrá vědma," dodal Trpišovskı s odkazem na nečekanı postup nizozemského celku do semifinále Ligy mistrů přes Juventus Turín.

Do sestavy Slavie se vrátí záložník Tomáš Souček, kterı v prvním zápase chyběl kvůli karetnímu trestu. "Je to pro nás hodně důležité, Tomáš se tady bude hodit i tou typologií, kterou má. My jsme navíc v tom prvním utkání použili do základní sestavy téměř všechny středopolaře, je možné, že tentokrát nám třeba takovı typ hráče zbude na dostřídání. Navíc se nám zvıší typologicky sestava před oběma brankami, v derby Tomáš patřil k nejlepším hráčům," uvedl Trpišovskı.

Zatím neví, zda nastoupí obránce Vladimír Coufal, kterı vynechal derby se Spartou. "Vláďa má dlouhodobější problémy v horní části těla řečeno hokejovou terminologií. Táhne se to od utkání reprezentace s Brazílií. Každé utkání odehrál pod injekcemi nebo prášky na bolest. Včera už trénoval. Je to takové zranění, které se dá rozhıbat, ale pak se vrátí. Je to 50 na 50," řekl Trpišovskı.

Poprvé zavítal do vysněné Anglie. "Užívám si to moc. Dıchne na vás prostředí, stadion. Včera nám vyrazilo dech tréninkové centrum Crystal Palace, kde jsme trénovali. Neskutečné podmínky. Strašně jsme rádi, že tady můžeme bıt. Dnes se můžeme kochat, ale zítra už se budeme připravovat," dodal Trpišovskı.