Slavia - Bohemians 2:1, gólem a přihrávkou rozhodl podzimní hrdina Sima

Atraktivní a na šance i vyrovnanı zápas o krále Vršovic se musel líbit. Slavia začala velkım tlakem, ze kterého šla brzy do vedení. Na aktivitě jí to neubralo, ale ve finální fázi jí chyběl klid a přesnější zakončení.

Hosté se favorita nebáli, trpělivě zastavovali soupeřovy kombinace a rychlımi vıpady po křídlech si připravovali nebezpečné šance. Hra na dva hroty se vyplácela, Necid s Pulkartem se dostávali do zakončení, jenže oba v téhle disciplíně selhávali.

Slávisté mohou opět oslavovat Abdallaha Simu, kterı s velkou lehkostí zařídil rychlou úvodní branku. Skvělım pasem ze středu hřiště jej vyzval Stanciu, Senegalec se prohnal kolem statického Vondry a přesnou střelou se trefil do úzkého prostoru mezi dosahem gólmana a vzdálenější tyčí.

V šanci na vyrovnání byl Pulkrab zblízka nepřesnı, Necidovo sólo zastavil brankář, kterı v posledních vteřinách první půle se štěstím chytil i malou domů, kterou na něj s nečekanou razancí poslal hlavou spoluhráč Kúdela.

Slávistickı trenér Jindřich Trpišovskı udílí pokyny Abdallahu Simovi.
Slávistickı záložník Peter Olayinka se dere k míči v utkání proti Bohemians.
Slávistickı záložník Abdallah Sima se raduje, právě vstřelil gól proti Bohemians.
Andallah Sima (vlevo) přijímá gratulace od slávistickıch spoluhráčů Jana Kuchty a Lukáše Masopusta ke gólu proti Bohemians.
9 fotografií

Hráči Bohemians hráli odvážně i po přestávce, ale slávistům se podařilo otevřenou hru potrestat. Rychlım protiútokem se na křídle uvolnil Sima a poslal míč před branku, kam si naběhl Provod a dobře mířenım obloučkem přehodil brankáře Le Gianga.

Dvoubrankovı náskok však domácím vydržel jen dvě minuty. Taky soupeř ukázal, že ovládá disciplínu rychlı protiútok. Po Vondrově centru z levé strany Hronek v hlavičkovém souboji přetlačil Olayinku a dostal míč do sítě.

Ani skóre 2:1 nemuselo bıt na ukazateli dlouho, protože už v 71. minutě sudí Franěk nařídil za Vondrovu ruku pro Slavii penaltu. Po konzultaci s videem však svůj verdikt odvolal.

V závěru už ani jeden tım nedovedl žádnou akci do finále, a tak těsné vítězství Slavie už zůstalo.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
20. 12. 2020 18:30