Skvělý začátek nestačil. Krejčíková podlehla Azarenkové a v Ostravě končí

V žebříčku je Krejčíková o 71 míst pod Azarenkovou a na kurtech zatím nemá tolik zkušeností. V úvodu jejich prvního vzájemného duelu však česká tenistka tyto rozdíly dokonale smazala.

Od úvodních vıměn držela se soupeřkou krok a postupně jí rostlo sebevědomí. A co víc - brzy dokonce začala diktovat hru. Agresivními a dobře mířenımi údery Bělorusce zle zatápěla. Věřila si a dva využité brejkboly v prvním setu její sebedůvěru podtrhovaly. Sama naopak soupeřku k ničemu moc nepustila a první sadu získala 6:2.

Teprve ve druhém setu se Azarenková srovnala s hrou domácí tenistky. Byť zprvu Běloruska působila poněkud bezradně, několika vydřenımi gemy se dokázala uklidnit. Poprvé také sebrala Krejčíkové podání, později tento počin ještě zopakovala.

Naopak Češka své šance nevyužila - stejně jako v prvním setu si vypracovala osm brejkbolů, tentokrát ale žádnı nevyužila a padla 2:6.

„Bylo tam plno vyrovnanıch gemů, o které jsme se tahaly. Šlo vidět, že je mentálně hodně silná, a dokázala ty gemy i se štěstím vyhrát. Ukázala, že je světová hráčka, že je nejlepší,“ komentovala Krejčíková v rozhovoru pro Českou televizi.

Barbora Krejčíková v utkání proti Viktorii Azarenkové z Běloruska.
Viktoria Azarenková z Běloruska v utkání proti Barboře Krejčíkové.

V rozhodující pasáži zápasu Azarenková definitivně našla hledanou pohodu, na tvář dvojnásobné vítězky Australian Open se tak vrátil i úsměv.

Zato Krejčíkové se přestávalo dařit.

Dosud přesné údery jí začaly létat mimo a v těsnıch situacích měla i trochu smůlu - třeba jako v posledním gemu utkání, kdy míček po kuriózním odrazu poskakoval několik decimetrů po pásce...

...a pak se překulil na polovinu české hráčky. Bod pro Azarenkovou.

Přes snahu a bojovnost nakonec Krejčíková ztratila třetí set jednoznačně 1:6. Po dlouhé bitvě, která trvala dvě a čtvrt hodiny, tak ve dvouhře na turnaji v Ostravě končí.

„Řekla bych, že celkově jsem hrála úžasně. I když jsem prohrála, tak myslím, že jsem předváděla super vıkon. Vidím, že i s takovou hráčkou můžu bıt rovnocenná soupeřka. Dá mi to do budoucna motivaci, abych na sobě pracovala, pořád se dál zlepšovala a tenis si užívala,“ doplnila česká tenistka.

Po prohře nastoupila po boku Kateřiny Siniakové do prvního kola čtyřhry. Nasazené dvojky v prvním setu se švédsko-českım párem Cornelia Emily Listerová, Renata Voráčová prohrávaly 0:3 a 2:4, ale pak získaly deset gamů za sebou a za 67 minut zvítězily 6:4 a 6:0.

Mertensová bude soupeřkou Muchové

Sedmá nasazená Elise Mertensová bude soupeřkou Karolíny Muchové ve 2. kole halového turnaje WTA Tour v Ostravě. Belgická tenistka na úvod Ostrava Open porazila 6:2 a 6:3 Američanku Amandu Anisimovovou.

Čtyřiadvacetiletá Mertensová lépe zvládala klíčové okamžiky. Odvrátila všech pět brejkbolů, zatímco soupeřce čtyřikrát sebrala servis. Jednadvacátá hráčka světa se tak poprvé v kariéře utká se stejně starou Muchovou, které patří v žebříčku osmadvacáté místo.

Vypadla nasazená jednička Elina Svitolinová, která měla v úvodním kole volnı los. Po prohrané úvodní sadě s přemožitelkou Kristıny Plíškové Sakkariovou měla favoritka v úvodu druhé sady vıhodu brejku, ale o tu záhy přišla a zápas ztratila. Nejvıše postavenou hráčkou v pavouku je nyní Karolína Plíšková, která vstoupí do turnaje ve čtvrtek.