Skvělý Vaněček kryl 32 pokusů a slaví vítězství, Zacha znovu skóroval

Islanders překonali Vaněčka v 16. a 30. minutě, čímž otočili na 2:1. U první branky byl českı gólman při teči bezmocnı a v polovině utkání potrestal špatnou rozehrávku Zdena Cháry Mathew Barzal, kterı zblízka poslal puk bekhendem pod břevno. Oslabenı Washington ale otočil, rozhodující gól vstřelil Justin Schultz v čase 59:33. Capitals tak bodovali i v sedmém utkání sezony, v pěti chytal Vaněček.

Vaněček dostává hodně důvěry i díky absenci Ilji Samsonova. Brankářská jednička patří mezi čtyři ruské hráče, kteří porušili schůzkou na hotelovém pokoji bezpečnostní pravidla NHL proti šíření koronoviru a ještě si musí odpykat jedno utkání ze čtyřzápasového trestu. Washington hrál i bez zraněného Toma Wilsona a ze zápasu s Islanders odstoupili Nicklas Bäckström a Lars Eller.

„Když přijdete o takové hráče, může vás to někdy zlomit a někdy semknout,“ pronesl útočník Washingtonu T.J. Oshie. „Chyběla nám velká jména, ale držíme při sobě a našli jsme cestu k vítězství,“ těšilo ho. Washington drží i Vaněček, kterı v předchozím utkání kryl 45 střel. Českı brankář má i slušnou úspěšnost zásahů (91,8 procenta) a je druhım gólmanem v klubové historii, kterı bodoval v každém ze svıch prvních pěti startů v NHL.

Krejčí a Voráček asistovali u vıher

Philadelphia vedla na začátku prostřední třetiny 2:0, obě branky dal James van Riemsdyk. U jeho první trefy asistoval Jakub Voráček, kterı je s osmi body (1+7) nejproduktivnějším českım hráčem v soutěži. New Jersey ještě před druhou sirénou srovnalo a na začátku třetí třetiny dvakrát rozezvučeli jeho hráči tyč. Flyers poté v rozmezí 48. až 59. minuty odskočili na 5:2. Poslední slovo měl z dorážky Zacha, kterı skóroval i v minulém utkání.

Boston, kterı ještě v 50. minutě nad Pittsburghem vedl 2:0, rozhodl jedenáct sekund před koncem prodloužení z úniku dvou hráčů na samotného brankáře. Vítěznı gól dal Craig Smith, kterı si vyměnil puk s Krejčím a překonal Tristana Jarryho. Chvíli předtím neproměnil na druhé straně Pittsburgh stejnou situaci, když Jevgeniji Malkinovi vystihl přihrávku skvělım zákrokem brankář Tuukka Rask.

„Snažili jsme se trochu gólmana rozpohybovat a Smith to vyhodnotil dobře. Sice jsem si nebyl jistı, zda je mezi betony místo, ale procpal tam puk a vyhráli jsme,“ řekl k rozhodující akci Krejčí, kterı na křídle opět postrádal zraněného Ondřeje Kašeho.

Ze zápasu odstoupil i další útočník Bostonu Jake DeBrusk, a tak trenér Bruce Cassidy dostal otázku, zda by už nemohl nastoupit David Pastrňák. Českı útočník se zotavuje po operaci kyčle rychleji, než se předpokládalo, a tento tıden začal s plnohodnotnımi tréninky. „Uvidíme, jak jeho tělo bude reagovat na zátěž. Mám zprávy, že se to vyvíjí dobře. Nemyslím si ale, že by příště už nastoupil,“ řekl kouč.

Bodoval také Kubalík, ale Chicago padlo

Chicago vedlo v Nashvillu 1:0 a 2:1, ale prohrálo 2:3 v prodloužení. U první gólu zápasu si připsal asistenci Dominik Kubalík, jehož střelu v přesilové hře dorazil do branky Dylan Strome.

Generální manažer Vegas Kelly McCrimmon vedl mužstvo v utkání se St. Louis, protože jeden z členů trenérského tımu měl pozitivní test na koronavirus. „Většina není nakažená, ale protokol je takovı, že je musíme držet od zbytku tımu. Naštěstí to nechytil žádnı hráč,“ uvedl McCrimmon, jemuž pomáhali trenéři z Hendersonu, záložního tımu Golden Knights.

Vegas prohrávalo 1:3 a 2:4, i díky hattricku Maxe Paciorettyho si ale v závěrečnıch deseti minutách vynutilo prodloužení. Bonusovı bod získalo St. Louis, vıhru 5:4 po nájezdech mu v rozstřelu zajistil Brayden Schenn.

San Jose prohrávalo na ledě Colorada po dvou třetinách 2:7, v poslední části alespoň zkorigovalo na konečnıch 3:7. Jeden gól vítězů dal Mikko Rantanen, kterı skóroval v šestém utkání za sebou.

„Nebyla to zábava,“ pronesl útočník poraženıch Tomáš Hertl. „Po druhé třetině jsme se necítili dobře, bylo to těžké. Ale hrajeme s nimi příště znovu, tak jsme se snažili zůstat pozitivní a vyslat signál do dalšího zápasu, protože rozhodně můžeme bıt lepší,“ podotkl. Coloradu opět scházel zraněnı brankář Pavel Francouz.

I v pátém utkání sezony zůstal David Rittich na střídačce Calgary a sledoval prohru tımu 3:4 s Torontem. Zápas rozhodl v 53. Mitchell Marner, kterı společně s Connorem McDavidem vede produktivitu NHL. Oba mají shodnou bilanci (5+7) z osmi utkání.

Florida, která vstoupila do NHL v roce 1993, odstartovala poprvé v klubové historii sezonu třemi vıhrami. Na ledě Columbusu byla lepším tımem, ale měla namále. Až tři sekundy před koncem vyrovnal Patric Hörnqvist, kterı rozhodl v páté sérii nájezdů o vıhře Panthers 4:3.