Sport

Skončí další biatlonová hvězda? Vítězka Světového poháru Wiererová stále váhá

Skončí další biatlonová hvězda? Vítězka Světového poháru Wiererová stále váhá

„Chtěla jsem jet na dovolenou do Ománu, ale to teď nejde, tak prostě odpočívám doma. Užívám si to. Sleduju televizi, projíždím sociální sítě a přebírám své zimní bundy, kterıch mám snad čtyřicet. A také jím. Na váhu jsem se ještě neodvážila stoupnout, ale myslím, že tak dvě kila už mám nahoře. Můj manžel Stefano už přede mnou čokoládu schovává," pokračuje dále ve svém videu jedna z nejkrásnějších závodnic ze startovního pole, která je však v současné době v domácí karanténě kvůli aktuální pandemii koronaviru.

Cesta za obhajobou velkého křišťálového glóbu Italce v sezóně 2019/20 vzala hodně sil. Bojovala totiž o něj až do posledního závodu ve finském Kontiolahti, neboť se neustále o něj přetahovala s Norkou Tiril Eckhoffovou. Nakonec byla lepší v celkovém hodnocení o sedm bodů než Seveřanka. „Letos to bylo s Tiril vážně obtížné, vyhrála sedm závodů. Vždy je těžší titul obhájit," okomentovala Wiererová letošní obhajobu.

Protože však už v minulosti získala hned několik trofejí jako tři tiuly mistryně světa či tři bronzové olympijské medaile, není divu, že je těžké pro ni najít motivaci k dalšímu závodění. „Teď chci jen odpočívat, jsem po sezoně vážně hrozně unavená, i psychicky. Jen pouhá myšlenka na trénink mě děsí. A co bude dál? Vážně nevím, jestli budu v kariéře pokračovat," řekla svım fanouškům na sociální síti.

V budoucích měsících tak tedy uvidíme, jestli se Dorothea Wiererová nepřidá k dalším velkım jménům, které se v tomto roce rozloučili se svojí biatlonovou kariérou.