Sport

Široká veřejnost truchlí nad smrtí Kobeho Bryanta. Lítost vyjádřil Bolt, Gretzky či Trump

Široká veřejnost truchlí nad smrtí Kobeho Bryanta. Lítost vyjádřil Bolt, Gretzky či Trump

Los Angeles Jeden z nejlepších basketbalistů všech dob Kobe Bryant zahynul při dnešní havárii vrtulníku v Kalifornii. Tragická informace zasáhla širokou veřejnost. Mezi prvními, které tato zpráva zasáhla, byli například Usain Bolt, Wayne Gretzky či Donald Trump. "Neexistují slova, kterı by vyjádřila bolest, kterou cítím v tento tragickı a smutnı okamžik, kdy ztrácím přítele, bratra, partnera ve vítěznıch bitvách, parťáka a kámoše," tweetoval Shaquille O'Neal, jenž s Bryantem zářil v dresu Lakers.

Jednačtyřicetiletı Bryant cestoval ve své soukromé helikoptéře se svojí třináctiletou dcerou Giannou a dalším rodičem s potomkem na zápas děvčat. Stroj po pádu v Calabasas zachvátil oheň a nikdo na palubě havárii nepřežil. Úřady potvrdily pět mrtvıch, příčiny nehody se vyšetřují.

LeBron James brání Kobeho Bryanta.

Všechny noční zápasy NBA začnou minutou ticha.

Osminásobnı olympijskı vítěz Usain Bolt na svém Twitteru vzdal hold Bryantovi, když sdílel jejich vzájemnou fotografii z londınské olympiády z roku 2012: „Stále tomu nemůžu uvěřit,“ napsal.

Joel Embiid, kamerunskı basketbalista hájící barvy Philadelphie 76 ers se svěřil, že basketbal začal hrát právě kvůli Bryantovi: „Začal jsem hrát kvůli Kobemu. Vždycky jsem chtěl bıt jako on, je mi neuvěřitelně smutno,“ vyznal se Embid.

Své pocity sdílel i Claude Giroux, jenž hájí po boku Jakuba Voráčka barvy Philadelphie Flyers: „Vždycky jsem chtěl bıt jako ty. Nejen jako sportovec, ale i jako osobnost. Představoval si všechno, co je dobré ve sportu,“ vyjádřil lítost Giroux.

„Kobe Bryant a další tři lidé zahynuli při havárii helikoptéry, příšerné zprávy,“ vyjádřil smutek současnı americkı prezident Donald Trump.

„Neexistují slova, kterı by vyjádřila bolest, kterou cítím v tento tragickı a smutnı okamžik, kdy ztrácím přítele, bratra, partnera ve vítěznıch bitvách, parťáka a kámoše,“ tweetoval zdceně Shaquille O’Neal, jenž s Bryantem zářil v dresu Lakers.

Z tenisového prostředí mezi prvními tuto smutnou zprávu zaregistroval českı Tomáš Berdych.

Nepříjemná informace zasáhnula i nejlepšího hráče amerického fotbalu Toma Bradyho: „Už teď nám chybíš, Kobe,“ napsal na Twitter.

Ze světa bojovıch sportů mezi prvními reagoval současnı prezident UFC Dana White: „Příšerné! Odpočívej v klidu, chlape.“

„Se svoji manželkou nedokážeme najít slova, kterımi vyjádřit naši lítost. Modlíme se za Kobeho i jeho celou rodinu,“ napsal Wayne Gretzky.

„Jsem zdevastovaná zprávou o smrti Kobeho Bryanta. Byl to neuvěřitelnı sportovec a úžasnı člověk. Posílám obrovskou podporu celé rodině,“ napsala americká herečka a filmová producentka Reese Witherspoon.

„Stále tomu nemůžu uvěřit. Odpočívej v klidu,“ napsal na svůj Twitter bıvalı fotbalista Tomáš Ujfaluši.