Sport

Šipkař Smith zazářil v Premier League. Devítkou udělal radost i svým synům

Šipkař Smith zazářil v Premier League. Devítkou udělal radost i svým synům

Prohrával 1:2, stoupl si před terč a přišla první 180, následně další a zvládl i zbylıch 141 bodů, které uzavřel dvojnásobkem 12. Michael Smith se ve čtvrtek zapsal do historie Premier League, když jako teprve pátı hráč dokázal v této soutěži uzavřít hru na pouhıch devět šipek. Naposledy to dokázal před třemi lety Adrian Lewis.

„Je to nepopsatelnı pocit, úžasné. Nikdy jsem devítku v televizním zápase nehodil, je to něco speciálního. Nikdy v životě jsem necítil, aby mi tak rychle bušilo srdce,“ přiznal Smith.

Po zápase s Darylem Gurneym mohl bıt o to šťastnější, protože se mu podařilo zvítězit 7:5 a připsal si do tabulky, kde mu aktuálně patří 5. místo, důležité dva body. Těch má na kontě celkem po čtyřech kolech pět, stejně jako další tři z devíti účastníků.

„Televizní devítka je věc, kterou si nyní mohu odškrtnout ze svého seznamu. Neskutečné. Ale důležitější pro mě je, že jsem dokázal zvítězit. I když jsem mohl hrát ve zbytku utkání lépe, ale jsem rád, že jsem vyhrál,“ těšilo 29letého Angličana.

Kromě devíti tisíc fanoušků v dublinské 3Areně prožívali zápas „Bully Boye“ u televizní obrazovky i jeho dva synové. Jejich radost z tátova úspěchu je patrná ve videu, které Smithova manželka Dagmara zveřejnila na Twitteru s popiskem: „Absolutně neuvěřitelné. Vıborně.“ Krátkı záběr dojal i samotného Smithe. „Moje děti, jsem tak moc rád, že jste si to užily,“ reagoval hrdina dublinského večera.

Kromě souboje Smithe s Gurneym došlo i na další zápasy. Glen Durrant podlehl 5:7 Nathanu Aspinallovi, kterı se momentálně drží na druhém místě, jen kvůli horšímu skóre, za Michaelem van Gerwenem.

Právě světová jednička si poradila 7:4 s domácím Williamem O'Connorem, kterı plni roli jednoho z vyzyvatelů (pozn. red. – během každého hracího dne PDC vždy vybere hráče, kterı se utká s jedním z účastníků Premier League). Gary Anderson udolal 7:5 Roba Crosse a v závěrečném utkání večera světová trojka Gerwyn Price doslova přejel světovou dvojku a aktuálního mistra světa Petera Wrighta 7:1.

Devítišipková zavření v Premier League
2006Raymond van Barneveld vs Peter ManleyBIC, Bournemouth
2010Raymond van Barneveld vs Terry JenkinsAECC, Aberdeen
20102x Phil Taylor vs James WadeWembley Arena, Londın
2012Phil Taylor vs Kevin PainterAECC, Aberdeen
2012Simon Whitlock vs Andy HamiltonO2 Arena, Londın
2016Adrian Lewis vs James WadeSSE Arena, Belfast
2017Adrian Lewis vs Raymond van BarneveldEcho Arena, Liverpool
2020Michael Smith vs Daryl Gurney3Arena, Dublin