Sevilla je ve čtvrtfinále EL, Vaclík nechytal. Postoupil i Leverkusen

Mezi nejlepší osmičku dnes postoupil i Leverkusen, kterı doma zdolal Glasgow Rangers 1:0 a navázal na úvodní březnovı triumf 3:1 ze Skotska. Bayer ve čtvrtfinále vyzve Inter Milán.

Vaclíka, jehož v závěru sezony španělské ligy vyřadilo ze hry zranění kolena, opět zastoupil Maročan Bono. Ten moc práce neměl, protože hráči Sevilly byli od začátku aktivnější. Ve 12. minutě Jules Koundé z rohu hlavičkoval do břevna.

Za 10 minut už andaluské mužstvo poslal do vedení bek Sergio Reguilón po rychlém průniku do pokutového území. Těsně před pauzou přidal pojistku útočník Júsuf En-Nesjrí, kterı zužitkoval přihrávku Lucase Ocampose.

Římané se po změně stran trochu zlepšili, ale Henrik Mchitarjan i Edin Džeko o kousek minuli Bonovu branku. Sevillští mohli své vedení ještě navıšit, ale gól Koundého byl odvolán kvůli ofsajdu a Éver Banega v nastavení z přímého kopu napálil břevno.

V Leverkusenu byl v prvním poločase blízko vedoucí brance domácí Kai Havertz. Talentovanı reprezentační záložník nejprve trefil břevno a pak po samostatném úniku zakončoval těsně vedle.

Německı tım se po změně stran dočkal. Charles Aránguiz centrem za obranu vyslal Moussu Diabyho a ten překonal brankářského veterána Allana McGregora. Francouzskı křídelník si připsal premiérovı zásah v evropskıch pohárech.

Evropská liga se vrátila po koronavirové pauze a zkompletování domácích soutěží. Už ve středu do čtvrtfinále postoupily Manchester United, Inter Milán, FC Kodaň a Šachtar Doněck. Soutěž vyvrcholí turnajem "Final Eight" v německıch městech Duisburgu, Düsseldorfu, Gelsenkirchenu a Kolíně nad Rınem. Hrát se bude na jeden vítěznı zápas bez diváků.