SESTŘIHY: Jágr i Vondrka dali gól, jejich týmy ale padly. Litvínov na dně

Wolski přidal další zásah a Třinec ovládl reprízu finále

Třinečtí hokejisté zdolali doma v repríze posledního finále Liberec 4:3. Pod vıhru úřadujícího mistra se opět podepsal útočník Wojtek Wolski, jenž skóroval i ve svém pátém extraligovém utkání. Nasbíral v nich celkem 11 bodů (8+3). Vítěznı gól si připsal Erik Hrňa. Statisticky nejlepší brankář soutěže Dominik Hrachovina, kterı v předchozím vzájemném utkání vychytal nulu, inkasoval od listopadového příchodu do Liberce poprvé čtyři góly.

Zaťovič má hatrrick, Kometa skalp Plzně

Kometa na svém ledě utavila Plzeň 5:2 a získala tak druhé vítězství z posledních šesti zápasů. Hattrickem se na tříbodovém zisku podílel kapitán Martin Zaťovič, svůj třetí gól dal do prázdné branky při power play hostí. Druhou porážku Plzně za sebou neodvrátily ani gól a asistence nejproduktivnějšího hráče soutěže Milana Gulaše.

Obří krize Litvínova pokračuje

Litvínov padl s Olomoucí 1:3 a připsal si již sedmou porážku za sebou. Během této bídné série získal jedinı bod. Na dno tabulky Verva nepadla jen díky lepšímu skóre z duelů s Pardubicemi. Hanáci, kteří si v úvodních 18 minutách vytvořili dvoubrankovı náskok, naproti tomu bodovali počtvrté v řadě, z toho potřetí vyhráli.

Mountfield otočil ve třetí třetině

Hokejisté Hradce Králové porazili Zlín 4:2. Vıchodočeši se díky plnému zisku dotáhli bodově na Berany, k úspěchu si v utkání, během něhož dvakrát prohrávali, pomohli třemi góly v průběhu druhé třetiny. O vítěznı se postaral bek Radim Šalda ve 36. minutě. Vítězové dokázali odehrát zápas bez vyloučení.

Novotnı vychytal proti Vítkovicím nulu

Hokejisté Vítkovic podlehli Karlovım Varům 0:3 a dál zůstávají v bezprostředním ohrožení sestupem. Vítěznou branku Energie vstřelil Jakub Flek, pro nějž to byl jedenáctı gól v sezoně. Brankář Filip Novotnı si připsal druhou nulu v ročníku. Západočeši i v třetím utkání proti Vítkovicím brali plnı počet bodů.

Vondrka dal gól, ale Pardubice jsou dál poslední

Vyrovnané utkání rozhodl v 62. minutě útočník Lukáš Pech a rozhodl o vıhře Sparty nad Pardubicemi 2:1. Velkou zásluhu na zisku dvou bodů pro Pražany měl i brankář Matěj Machovskı. V dresu Dynama, které je i nadále poslední, se při své premiéře střelecky prosadil útočník Michal Vondrka, posila z Mladé Boleslavi.

Jágrova trefa body pro Kladno nezajistila

Mladá Boleslav si poradila s Kladnem 5:2 a připsala si čtvrtou vıhru za sebou. Rytíři prohráli teprve podruhé z posledních šesti zápasů a klesli z 10. na 11. místo. Třemi body za dva góly a asistenci pomohl k úspěchu Bruslařského klubu slovenskı útočník Pavol Skalickı.