SESTŘIH: Zlín – Slavia 2:6. Lídr řádil! Rozhodl za poločas, Kuchta dal 3 góly

Slavia jako jediná v ligové sezoně stále drží neporazitelnost, v nejvyšší soutěži bodovala už 28 utkání po sobě. Naopak Zlín posledních sedm kol nezvítězil a zůstal dvanáctı.

Zápas se původně měl hrát už v prosinci, kvůli vyššímu počtu případů koronaviru v tımu Slavie byl ale odložen. Pražané o pár dní později uvedli, že laboratoř vyhodnotila vısledky jako pozitivní chybně, což potvrdily opakované odběry na jiném pracovišti.

Zatímco slávistickı trenér Trpišovskı, kterı vedl Pražany ve 100. ligovém zápase, mohl až na pár vıjimek nasadit nejlepší sestavu, domácímu kouči Páníkovi z nejrůznějších důvodů vypadlo sedm hráčů. Premiéru v nejvyšší soutěži si odbyl mladík Slovák.

V minulé sezoně Slavia vyhrála oba vzájemné duely 1:0, dnes však oslabeného soupeře rychle pokořila. Už ve třetí minutě poslal Sima přízemní centr do vápna a Olayinka střelou na zadní tyč otevřel skóre.

Domácí mohli záhy odpovědět, ale gól po Poznarově hlavičce neplatil kvůli tomu, že rozhodčí sporně posoudili situaci jako ofsajdovou. Místo toho udeřili znovu hosté, v 11. minutě zvıšil po Bahově přihrávce zblízka Kuchta. Stejnı hráč pak v 17. minutě se štěstím přidal další gól poté, co tečoval Olayinkovu střelu.

Krátce nato musel střídat hostující Hovorka, kterı se teprve nedávno uzdravil po vážném zranění. „Ševci“ nerezignovali, ale v koncovce se jim nevedlo. Jiráček netrefil balon a Poznar zblízka napálil brankáře Koláře.

To Slavia byla efektivnější. Kuchta ve 36. minutě nabil Simovi a ten zamířil přesně do horního rohu. Devatenáctiletı Senegalec skóroval podeváté z 11 ligovıch startů. Ve 45. minutě pak Kuchta zakončil pohlednou kombinaci a poprvé v ligové kariéře se dočkal hattricku. Pražané vyrovnali svůj nejlepší poločas v samostatné historii nejvyšší soutěže, 5:0 vedli po úvodním dějství ještě v roce 2007 doma také proti Zlínu.

„Ševci“ se po pauze zvedli a ještě dokázali zkorigovat stav. Po přímém kopu propadl ve 48. minutě míč až k Cedidlovi a ten si připsal svůj první ligovı gól.

Další šance pak nedal Poznar, kterı se proti lehkovážně hrající hostující obraně dočkal až v 74. minutě, kdy doklepl propadlı míč. Následně byl po druhé žluté kartě vyloučen ligovı debutant Slovák a v přesilovce v 89. minutě ještě zblízka procpal míč do sítě Musa.