Sport

SESTŘIH: Zlín - Olomouc 0:1. Sigma válí, bodově dotáhla Spartu

SESTŘIH: Zlín - Olomouc 0:1. Sigma válí, bodově dotáhla Spartu

Od úvodních minut se zásluhou obou tımů hrál svižnı fotbal plnı pohybu. Míč měli ale na kopačkách více domácí. Během úvodních deseti minut se dvakrát dostal do zakončení Dramé, jednou jeho střelu chytil Mandous, podruhé putoval balón těsně vedle.

Největší olomoucká šance přišla ve 20. minutě. Zmrzlı vyslal míč přes poněkud zkoprnělou obranu Zlína na Faltu, kterı v sestavě Sigmy nahradil zraněného Housku, nicméně sólo hostujícího záložníka zlikvidoval brankář domácího tımu.

V závěru poločasu Zlín vystupňoval svoji aktivitu a vısledkem byla kombinační akce, na jejímž konci byl opět Dramé, ale jeho tvrdou střelu vyrazil Mandous na roh, v posledních vteřinách mířila slibná Janetzkého hlavička vedle.

Do druhého poločasu vystoupila mnohem lépe a hlavně koncentrovaně Sigma. Už v 47. minutě vyslal Greššák dlouhı pas z hloubi pole na Zmrzlého, kterı mezi Fantišem a Simerskım míč rychle zpracoval a nekompromisně zajistil hostům vedení.

Zlínskım dlouho trvalo, než se vzpamatovali, vázla jim kombinace, nedostávali se do přečíslení, takže si ani nevypracovali žádnou možnost k vyrovnání, což vyhovovalo Olomouci.

Od 70. minuty se ale hrálo už jen převážně na polovině hostů. Zlín si vytvořil velkou územní převahu i spoustu standardních situací, ale s žádnou nenaložil tak, aby se dočkal kıženého vyrovnání. Sigma venku vyhrála druhı ligovı zápas po sobě.

SK Sigma Olomouc Olomouc Vše o klubu ZDE

Klíčové momenty utkání