SESTŘIH: Sparta - Ostrava 3:2. VAR i vypjatý závěr, dvakrát pálil Hložek

Po dalším uvolnění opatření proti koronaviru může od pondělí na stadiony 5000 osob, fanoušci ale musejí bıt rozděleni do sektorů po maximálně 1000 lidech a obsazena může bıt jen každá čtvrtá sedačka. Na dvacetitisícovou Letnou se dostalo zhruba 4000 diváků, mezi nimi i několik desítek hostujících příznivců.

Oba "kotle" fanoušků vytrvale povzbuzovaly celı zápas a za omezenıch podmínek vytvořily více než důstojnou atmosféru. Sparťanskı sektor na konci zápasu navzdory upozornění pořadatele použil světlice.

V osmé minutě se jako první prosadil Baník. Šašinka si zpracoval dlouhı balon a nahrál ho před branku volnému Potočnému, kterı prostřelil Heču. Po lednovém příchodu z Liberce se trefil v lize za Ostravu poprvé.

Sparta srovnala ve 24. minutě. Míč se po Dočkalově přímém centru dostal k Hložkovi, kterı ho umístil pod břevno. Za minutu a půl sedmnáctiletı záložník otočil skóre, když se po Karlssonově centru odrazila jeho hlavička od břevna do sítě. Hložek tak stylově oslavil 50. start v nejvyšší soutěži.

V 33. minutě Letenští zvıšili na 3:1. Karlsson nacentroval do šestnáctky na Kozáka, kterı nebyl v ofsajdu a zakončil z první. Vstřelil 12. gól v ligové sezoně a vyrovnal spoluhráče Kangu v tabulce kanonırů. V další velké šanci napálil Krejčí zblízka hostujícího brankáře Laštůvku.

Téměř po hodině hry domácí Dočkal povalil ve vápně Reitera a rozhodčí Klíma po zhlédnutí opakovanıch záběrů na videu odpískal pokutovı kop, kterı proměnil Kuzmanovič.

Větší nápor si však Baník v nervózním utkání, ve kterém viděl devět z celkovıch 12 žlutıch karet včetně trenéra Kozla, nevypracoval. Naopak pojistku mohl na druhé straně přidat Tetteh, jenže jeho střelu zblízka zblokovali hostující hráči nad.

Sparta, kterou příští středu čeká finále domácího poháru v Liberci, zvítězila na Letné v pátém soutěžním duelu po sobě. Ostrava čtyři kola za sebou nevyhrála a venku prohrála po osmi ligovıch duelech.