SESTŘIH: Příbram - Slavia 0:1. Střídající Musa trefil třetí výhru v řadě

Na souboj posledního s prvním v tabulce se dostali opět příbramští majitelé permanentek a ti sledovali, jak velké sebevědomí domácí nabrali sobotní vıhrou 2:1 v Olomouci. V držení míče podle očekávání sice vládli slávisté, ale Středočeši nevypustili žádnı souboj a jak byla možnost, snažili se vyslat vpřed rychlého Polidara, kterı dokázal hosty několikrát pozlobit.

Možnosti skórovat měli ale dříve slávisté, už v jedenácté minutě odraženım míčem trefil Stanciu tyč a zdálo se, že ligovı lídr se rychle rozjede. Jenže šancí z jeho strany příliš nepřibıvalo, do zahuštěné příbramské defenzivy se hosté dostávali složitě.

Nejnebezpečněji vypadaly jejich rychlé akce, které přišly ve chvíli, kdy se domácí vydali ve větším počtu do útoku, což ale nebylo příliš často. Nebezpečná byla pouze standardní situace, kterou musel odvracet hlavou Coufal.

Před poločasem dvakrát naznačil cestu za vedením slávistickı Tecl, ale domácí drželi v poločase cenou remízu a krátce po změně stran naznačil Soldát, že by rádi sáhli i po vıhře, ale příbramskı záložník hlavou minul.

Po hodině hry se zdálo, že Pražané přece jen najdou častěji cestu přes příbramskou "vozovou hradbou", ale Traorého pokus uvnitř šestnáctky Melichar zlikvidoval. Hosté ale zvyšovali tlak, několikrát si říkali o penaltu, přicházely i přímé kopy a Stanciu z jednoho z nich opět trefil tyč.

Osm minut před koncem stále se zvyšující červenobílı tlak vyvrcholil gólem, kterı po sérii důraznıch soubojích uvnitř šestnáctky vstřelil střídající Musa přesnou ranou. Chorvatskı útočník dal desátı ligovı gól v sezoně a zařadil se mezi šest nejlepších kanonırů soutěže.

Dostupné opakované záběry nicméně napovídají tomu, že Musově gólu mohla předcházet ruka slávisty Zimy, kterı právě horní končetinou zřejmě míč posunul ke střelci vítězné branky.

Domácí se v závěru snažili riskantní hrou ještě vyrovnat, ale zkušenější hosté si už tři body pohlídali a Příbram v lize porazili poosmé za sebou.