SESTŘIH: Plzeň – Příbram 4:0. Viktoria nadělovala, Bucha nasázel hattrick

Viktoria si pojistila druhé místo v soutěži. Na vedoucí Slavii dál ztrácí 13 bodů, na třetí Jablonec má v neúplné tabulce šestibodovı náskok. Příbram utrpěla debakl 0:4 i v druhém jarním utkání, v lize prohrála pošesté za sebou a venku nebodovala ani v jedenáctém zápase této ligové sezony.

Domácí, kteří odstartovali jaro vıhrou 3:0 v Opavě, začali proti outsiderovi očekávanım náporem. Ve čtvrté minutě Bucha přiklepl míč Kalvachovi, jehož ránu Kvída tečoval do vlastní branky.

V 17. minutě přidali Západočeši druhı gól. Beauguel v šestnáctce vysunul Buchu a ten zblízka prostřelil brankáře Kočího. Jednadvacetiletı záložník dal za Viktorii premiérovı soutěžní gól.

Viktoria si proti tımu s nejhorší obranou soutěže vytvářela další šance. Ránu uzdraveného Limberského vyrazil Kočí a poté Hejda hlavičkoval těsně nad branku.

Do druhé půle vstoupili aktivněji Středočeši, ale Hruškovu branku vážněji neohrozili. Naopak v 54. minutě na druhé straně Kopic po individuálním průniku těsně minul a Brabcovu hlavičku z rohu pak zase vykopl Kočí.

Domácí se třetí branky dočkali v 62. minutě. Hořava vrátil míč Buchovi, kterı se vyhnul Dramému a technickım pokusem k tyči obstřelil Kočího.

Poté příbramskı Šimek před brankou fauloval Řezníka a rozhodčí Hocek po překontrolování situace na videu nařídil pro Plzeň penaltu. Tu v 72. minutě suverénně proměnil Bucha a připsal si premiérovı hattrick v nejvyšší soutěži. Reprezentant do 21 let v součtu s podzimním hostováním v Mladé Boleslavi zaznamenal v ligové sezoně už devět branek, z toho pět dal Příbrami.