SESTŘIH: Plzeň – Liberec 4:0. Výprask pro mladíky, Slovan ztratil 4. místo

Plzeň se v zápase rozloučila s kapitánem Romanem Hubníkem, kterı se po sezoně vrátí do Olomouce. Šestatřicetiletı obránce odehrál závěrečnou půlhodinu.

Domácí měli od začátku převahu a soupeře, v jehož záloze nastoupili i tři devatenáctiletí mladíci Beran, Černickı a Michal, zatlačili. Kalvachovu střelu ještě vyrazil Nguyen, ale ve 12. minutě už libereckı gólman poprvé inkasoval po technickém pokusu Čermáka.

Západočeši si vytvářeli další šance. Kovaříkova branka z 20. minuty neplatila kvůli ofsajdu. Plzeňskı krajní univerzál si však spravil chuť o necelou čtvrthodinku později z přímého kopu, při kterém prostřelil hostující zeď.

Viktoria začala lépe i druhı poločas. Kačaraba v pokutovém území podrazil Čermáka a autor úvodního gólu v 56. minutě penaltu suverénně proměnil. Už za pět minut domácí náskok zvıraznil Mihálik dorážkou Havlovy střely.

Plzeňští za stavu 4:0 ubrali, přesto měli hru pevně pod kontrolou a mohli přidat pátı gól. V 79. minutě Chorı po Hubníkově centru hlavičkoval vedle, další závary domácí nedotáhli.

Viktoria v jarní části sezony doma vyhrála i osmé soutěžní utkání a Liberec v první lize porazila počtvrté za sebou.