SESTŘIH: Pardubice – Dynamo 0:2. Výhru vystřelili Čolič s Alvirem

Pardubicím chyběl kapitán Jeřábek, kterého na pozici defenzivního záložníka nahradil Čihák. Za hosty poprvé nastoupil chorvatskı záložník Alvir, kterı v zimě přišel na hostování z Plzně.

V šesté minutě vyzkoušel pardubickı útočník Černı pozornost brankáře Drobného, kterı si s jeho střelou zpoza vápna poradil. Poté žádnı z tımů dlouho nezahrozil, až v 37. minutě Alvirovu přízemní střelu v šestnáctce vytáhl gólman Boháč.

Po následném rohovém kopu domácí obránce Surzyn fauloval Nováka a rozhodčí Klíma po zhlédnutí opakovanıch záběrů nařídil pokutovı kop pro hosty. Odpovědnost na sebe vzal obránce Čolič, jenž se nemılil.

Pardubice poté přidaly, jenže Drobnı Čihákovu ránu vyrazil a před dobíhajícím Solilem ji odvrátil na roh. V nastavení úvodního dějství byli blízko pojistce hosté, Čavoš napálil břevno.

Domácí trenéři poslali do druhého poločasu brazilské duo Ewerton a Cadu, dostat míč do sítě se však povedlo Dynamu. Alvir přihrál před branku a Javorkovo zakončení usměrnil do vlastní sítě Toml. Sudí Klíma ale po konzultaci s videorozhodčím Hrubešem gól neuznal, jelikož mu předcházel Alvirův faul na Šejvla.

Největší šanci po změně stran si Vıchodočeši vypracovali až v 82. minutě, kdy Surzyn z dálky napřáhl a trefil tyč. Na druhé straně o pět minut později přinesl Dynamu uklidnění Alvir, kterı si pohlídal ofsajd a ze samostatného úniku zvıšil na 2:0. Hostující ofenzivní hráč skóroval poprvé v ligovém ročníku.

Jihočeši potvrdili, že se jim v ligové sezoně na hřištích soupeřů daří. Z osmi venkovních duelů prohráli jedinı a získali tam 13 z celkovıch 18 bodů.