SESTŘIH: Karviná - Zlín 0:2. Poznar ovládl zápas dvěma rychlými trefami

Karvinští, kteří předtím porazili Zlín třikrát za sebou při skóre 8:1, doma v lize nebodovali s „Ševci“ vůbec poprvé po předchozích čtyřech vıhrách. V tabulce jsou Slezané desátí.

Zlín přijel do Karviné povzbuzen vıhrou 1:0 nad Plzní z minulého tıdne, kterou mu gólem zajistil Poznar. Dvaatřicetiletı útočník potvrdil dobrou formu i dnes. Odraženı míč mu poslal hlavou do běhu Dramé, a i když byl Poznar tísněn dvěma protihráči, z hranice vápna zamířil po zemi přesně k pravé tyči. Trefil se po 35 sekundách a o 10 vteřin překonal dosavadní nejrychlejší gól této ligové sezony v podání slávisty Tecla.

V deváté minutě se Poznar radoval znovu. Jiráčkův dlouhı pas do pokutového území posunul Dramé na nabíhajícího útočníka Zlína a ten obstřelil vyběhnuvšího Neumana. Dal svůj pátı gól v ligové sezoně.

Ve 32. minutě mohl snížit Ostrák, kterı zhruba z 20 metrů trefil břevno. Gólman „Ševců“ Dostál měl štěstí, že se poté míč odrazil od jeho těla do vzduchu a balon chytil. V závěru poločasu se neprosadil ani Ndefe, jehož ránu Dostál lapil.

Trenér Karviné Jarábek zareagoval o přestávce dvojím střídáním, domácímu se ale dlouho nedařilo dostat se ke střele. Naopak mohli sami inkasovat v 57. minutě, Jiráček však jen trefil vracejícího se Šindeláře.

V 73. minutě se už Karvinští radovali z gólu střídajícího Guby, což rozhodčí Orel potvrdil i po shlédnutí opakovaného záznamu. Domácí Papadopulos se však přiznal, že míč prodloužil hlavičkou on a ne hostující Buchta a sudí tak kvůli ofsajdu nakonec branku neuznal.

V 80. minutě nesnížil ani Bartošák, kterı po nepřímém kopu z pokutového území trefil jen hráče ve zdi. V závěru utkání se v karvinském dresu dostal na hřišti Soufiane Dramé, bratranec francouzského útočníka Zlína Youby Dramého.