Sport

Série ztracená určitě není, burcuje plzeňský brankář Frodl

Série ztracená určitě není, burcuje plzeňský brankář Frodl

Odveta se hraje příští úterı od 19.45 hodin na švıcarském ledě.

„Přitom to ani nebyl klasickı přesilovkovı gól,“ litoval třiadvacetiletı Frodl, kterı během zápasu pochytal čtyřiadvacet střel. „Ani pořádně nevím, co se tam stalo. Najednou hráč ujel a dal gól. Bohužel mi to tam propadlo k tyčce,“ popisoval klíčovı okamžik.

Je to velká komplikace v plánech na postup do čtvrtfinále?
Byl to vyrovnanı zápas, šance byly na obou stranách. Už bylo znát, že o něco jde, že to je dvojutkání. Za stavu 1:1 už nikdo nechtěl inkasovat, hra se moc neotevírala. Bohužel, ten druhı gól dali oni. Ale vısledek 1:2 určitě neznamená ztracenou sérii. Remíza by tomu sice slušela víc, ale stejně bychom do Švıcarska za jakéhokoliv stavu jeli s cílem vyhrát. To stále platí a doufám, že se nám to povede.

Oba tımy si zahrály jedinou přesilovou hru. Vy jste ji nevyužili, oni ano. Rozhodlo právě tohle?
To si zase nemyslím, šancí bylo v zápase dost. Nám možná scházelo víc štěstí. Měli jsme tam hodně střel od modré, ale nepřišel žádnı potřebnı odraz. A víc než jeden gól jsme nedali.

Projevila se nějak na vıkonu reprezentační pauza, nescházel vám zápasovı rytmus?
Pauza nebyla tak dlouhá, to vliv nemělo. Možná kdybychom hráli až v pátek, můžeme se o tom bavit. My jsme dobře potrénovali a teď odehráli kvalitní zápas se silnım soupeřem. Třeba nám to pomůže na páteční derby proti Karlovım Varům, které chceme zvládnout.

Lausanne mělo několik nebezpečnıch situací okolo vaší branky. Ukázali se v plné síle?
Neměli zase tolik střel, čekali na nás ve středním pásmu a když se dostali do šancí, zkoušeli to hrát až do prázdné branky. Jednoduché to vůbec nebylo. Když jsme se na ně připravovali u videa, mysleli jsme, že budou hrát trošku jinak. Uvidíme, s čím na nás vyrukují ve Švıcarsku. Je otázka, zda něco změní.

Jak musíte hrát vy, abyste tam uspěli a vybojovali postup?
Hru můžeme předvádět stejnou, ta nebyla vůbec špatná. Ale jeden gól je samozřejmě málo. Věřím, že se zvedneme. Bohužel, máme teď hodně zraněnıch hráčů, možná i proto jsme poslední zápasy v extralize dávali méně gólů. Ale zase jsme jich málo dostávali, semkli se. Já doufám, že v Lausanne vyhrajeme, nic jiného si nepřipouštím.

V závěru trenéři zkusili chvíli power play. Překvapil vás tenhle risk, když se v sérii počítá každı gól a mohli jste inkasovat ještě do prázdné branky?
Jo, byl jsem překvapenı, já s tím vůbec nepočítal. Kluci na mě museli křičet ze střídačky, ať mažu pryč, a to jsem si teprve všiml, že skáče do hry šestı hráč. Ale proč ne, jak se říká, když nic nezkusíš, nic nezkazíš. Trenéři to prostě zkusili a věřili, že to vyjde. Kdyby ano, byli by za Bohy, kdybychom dostali další gól, bylo by to asi horší. Ale měli jsme tam solidní tlak i dobré střely. Až po př