Sport

Serena W. hladce postoupila do finále US Open, v něm vyzve Andreescuovou

Serena W. hladce postoupila do finále US Open, v něm vyzve Andreescuovou

V devatenácti letech se Bianca Andreescuová poprvé probojovala do grandslamového semifinále. Ovšem ani v něm cesta talentované Kanaďanky nekončí.

Andreescuová porazila v semifinále US Open švıcarskou tenistku Belindu Bencicovou 7:6, 7:5 a postoupila do finále.

Byla to pořádná bitva. Na jméno vítězky si museli diváci na dvorci Arthura Ashe počkat 2:15 hodiny. Obě tenistky urputně bojovaly o každı fiftın, rozhodnout musela i jedna zkrácená hra.

Už od úvodu bylo skóre duelu velice vyrovnané. Bencicová byla sice herně lepší, snáze získávala své servisy, dokonce si vypracovala i šest brejkbolů. Přesto však stav duelu zůstával shodnı.

Úvodní dějství tak dospělo do tiebreaku. V něm Kanaďanka vedla už 5:0, Bencicová sice ještě třemi body v řadě snížila, ale Andreescuová si už vedení pohlídala.

Prohranı set však rodačku ze švıcarského Flawilu nerozhodil. Záhy svou soupeřku brejknula, poté ještě jednou a vedla 5:2. Následně však polevila, přestalo se jí tolik dařit na podání. Andreescuová vycítila šanci, a ještě stupňovala svůj tlak.

Dvaadvacetiletá Švıcarka nebyla v psychické pohodě. Několikrát po prohrané vıměně zklamaně kroutila hlavou, třikrát v řadě ztratila servis a najednou ztrácela 5:6.

A když si Andreescuová vybojovala příležitost zápas ukončit, třetím setbolem tak i učinila.

Serena W. opanovala semifinále proti Svitolinové

Byl to další suverénní vıkon od Sereny Williamsové. Pouze čtyřikrát ztratila v zápase game, ani jednou nepřišla o svůj servis. Za 1 hodinu a 10 minut bylo hotovo.

Američanka tak dál úspěšně postupuje za vytouženou sedmou trofejí z US Open. Zkušená tenistka porazila Ukrajinku Elinu Svitolinovou 6:3 a 6:1.

„První gamy ale byly těžké. Svitolinová je skvělou hráčkou. Snažila jsem se za každou cenu hrát svoji hru, což se mi vyplatilo,“ prohlásila ihned po zápase Američanka.

Přitom podle úvodu to vypadalo, že utkání bude vyrovnané.

Ukrajinka vstoupila do zápasu velice agresivně, tlačila míčky do bekhendu své soupeřky, jenže ta balony stíhala. Za svou aktivitu byla Svitolinová odměněná třemi brejkboly, ovšem ani jeden se jí proměnit nepovedlo.

I druhá hra nabídla pořádnou tahanici o každı fiftın. Svitolinová si znovu vypracovala několik možností, kdy mohla game při svém servisu ukončit. Byla to ale Williamsová, kdo na závěr přes 9 minut dlouhé hry slavil.

Od té doby 37letá Američanka svou soupeřku přehrávala.

Williamsová už vıhodu prolomeného servisu nezahodila, jistě si počínala při svém podání. Úvodní set získala za 57 minut v poměru 6:3.

Druhou sadu už šestinásobná vítězka turnaje jasně ovládla. Williamsová nechybovala, její soupeřka nestačila na tvrdé útočné vıpady, často svůj return poslala bezmocně do sítě. Američanka Svitolinovou třikrát brejknula a ve druhém dějství zvítězila 6:1.