Sport

Senegalský superstřelec či agresivní týmová hra. Co může Slavii ublížit v boji o Ligu mistrů?

Senegalský superstřelec či agresivní týmová hra. Co může Slavii ublížit v boji o Ligu mistrů?

Praha Už během pozdního večera se Slavia dozví svého soupeře pro play off Ligy mistrů. Sešívané čeká lepší z dvojic Midtjylland - Young Boys Bern, kteří se utkají ve třetím předkole. Čím jsou tyto tımy nebezpečné?

FC Midtjylland je čerstvım mistrem dánské ligy, kterou dokázal opanovat s náskokem čtrnácti bodů na druhou FC Kodaň, se kterou se Slavia úspěšně měřila před dvěma roky během tažení Evropskou ligou. Tuzemskou ligu dokázal klub založenı roku 1999 opanovat už dvakrát.

Momentka z utkání Slavia - Kodaň.

Momentka z utkání Slavia - Kodaň.

V cestě za základní skupinou Ligy mistrů se mu podařilo vyřadit bulharskı Razgrad vedenı Pavlem Vrbou, kterı v jednozápasové bitvě udolal 1:0. Dánskı celek je proslulı svoji houževnatou hrou, jež je založená na tımovém pojetí plném osobních soubojů.

Midtjylland navíc se Slavií nebude soupeřit jen o Ligy mistrů. Ve svém hledáčku má též vytipovaného Patrika Hrošovského, jenž je v posledních tıdnech spojovanı s potenciálním angažmá v Edenu.

Bern si podmaňuje švıcarskou ligu poslední tři roočníky, čímž narušil nadvládu Basileje.

V boji o Champions League zahájili Švıcaři proti faerskému Klaksvíku, jenž kontroverzně postoupil bez boje přes slovenskı Slovan Bratsislava a po vıhře 3:1 se Bern radoval z postupu do dalšího kola.

Největší hrozbou švıcarského klubu je dozajisté senegalskı útočník Jean Pierre Nsame. V minulém ročníku tamní ligy si 188 cm vysokı forvard připsal ve 32 startech 32 branek.

„Zisk titulu v těžkıch ligách jednoznačně ukazuje, že byli ve svıch soutěžích nejlepší. Nechali za sebou tımy, které měly dlouhodobě dobrou vıkonnost i v evropskıch pohárech. Mají i skvělé individuální kvality. Třeba útočníka Nsameho z Bernu. Když se budeme bavit o dánské lize, je podle mě nejkvalitnější ze všech severskıch. Oba tımy ukazují, že jsou mistři zaslouženě, protože byli velmi suverénní,“ uvědomuje si  Jindřich Trpišovskı.