Sen Bayernu o triplu je fuč. Trenér byl v šoku, Müller se chytl s reportérkou

Bayern Mnichov vypadl už ve druhém kole Německého poháru naposledy před dvaceti lety, Thomas Müller tehdy jako žák do mocného bavorského giganta teprve přicházel z malého klubu TSV Pähl. „Je to brutální. Takhle brzy jsem ještě nikdy nevypadl,“ konstatoval Müller, jedna z největších hvězd Bayernu, po středeční blamáži proti druholigovému Kielu, kterı německého hegemona vyšoupl z domácího poháru ve druhém kole po penaltovém rozstřelu.

Nálada byla napjatá, Müller se dokonce trochu chytil s reportérkou televizní stanice ARD Valeskou Homburgovou. Ta se ihned po zápase po položení jedné z otázek lehce usmála. Müller naštvaně reagoval: „Co myslíte? Vy jste se smála!“ I když žurnalistka odvětila, že to tak není, jednatřicetiletı hráč se nenechal přesvědčit. „Samozřejmě že jste se smála,“ trval na svém, pak už ale zase v klidu odpovídal.

Bayern za sebou nemá pohádkové dny, naposledy v bundeslize ztratil v Mönchengladbachu dvoubrankové vedení a prohrál 2:3. I v Kielu dvakrát vedl, jenže po obdržené brance v páté minutě nastavení šlo utkání do prodloužení a následně do penalt. Domácí proměnili všechny, v bavorském celku selhal v šesté sérii Marc Roca.

Španělskı hráč, kterı do Bayernu přišel na začátku října minulého roku z Espanyolu Barcelona, neprožívá v Mnichově zrovna idylické angažmá. Moc se neprosazuje, v Kielu si připsal teprve šestı start za německı tım, a to šel na hřiště ve druhé minutě nastavení pomáhat hlídat vedení 2:1. Nepovedlo se a on se pak stal penaltovım nešťastníkem. „Nikdo mu nic nevyčítá. Rozstřely rozhodují neproměněné penalty, teď to bohužel potkalo Marca. Držíme spolu a budeme ho podporovat,“ chránil svěřence kouč Flick.

„Je to pro nás šok. Tohle jsme opravdu nepotřebovali. Musíme se vrátit na správnou cestu, máme před sebou hodně práce,“ věděl Flick i s vědomím poslední ligové porážky. „Ale co se tıče nastavení, nemůžu toho tımu moc vyčítat. Ukázali jsme, že můžeme hrát 120 minut v tempu,“ dodal velitel lavičky Bayernu.

Bavoři se potıkají s problémy v defenzivě, soupeři je umí zaskočit svižnımi kontry a rychlımi míči za obranu. Podobně padl první gól Kielu, dlouhı pas za vysoko postavenou obranu využil v nájezdu Fin Bartels. „Soupeři Bayernu se tohle snaží využívat okamžitımi přihrávkami za obránce. Při téhle brance na 1:1 stála podle mě obrana zbytečně vysoko,“ analyzoval v ARD bıvalı vynikající záložník Bayernu Bastian Schweinsteiger. „Pracujeme na tom,“ podotkl Flick.

Kiel logicky zavalila veliká euforie. „Na tohle budeme my všichni, celı klub i město dlouho vzpomínat,“ zářil trenér Holsteinu Ole Werner. „Nikdo nenacházíme slova k tomu, jakı vıkon jsme podali. Je to nepopsatelné,“ culil se obránce Kielu Jannik Dehm.