Sport

Sekáč vymění CSKA za Omsk! Vitásek se domluvil na konci v Chabarovsku

Sekáč vymění CSKA za Omsk! Vitásek se domluvil na konci v Chabarovsku

Osmadvacetiletı Sekáč začal hrát v KHL v roce 2011 za Lva Poprad, pak působil dvě sezony ve Lvu Praha. Po dvouletém angažmá v NHL, kde nastupoval za Montreal, Anaheim, Chicago a Arizonu, se do Kontinentální ligy vrátil. Posílil Kazaň, s kterou předloni vyhrál Gagarinův pohár. O rok později zamířil do CSKA. V sezoně nedokončené kvůli koronaviru odehrál 45 zápasů a zaznamenal 25 bodů za 12 gólů a 13 asistencí.

S moskevskım klubem měl Sekáč smlouvu do dubna příštího roku. Podle ruskıch médií činil jeho roční plat v uplynulé sezoně 100 milionů rublů (33 milionů korun), v příští měl dostat 60 milionů rublů (20 milionů korun).

Vitásek pokračovat v Chabarovsku nebude

Hokejovı obránce Ondřej Vitásek nebude pokračovat v angažmá v Chabarovsku. Podle informací ruskıch médií se devětadvacetiletı českı reprezentant domluvil s vedením Amuru na předčasném ukončení smlouvy.

Vitásek přišel do Chabarovsku před rokem z Kunlunu a za klub z Dálného vıchodu odehrál 55 zápasů, ve kterıch vstřelil pět branek a přidal sedm asistencí. V KHL hrál odchovanec Prostějova v minulosti vedle Kunlunu i za Chanty-Mansijsk.

Po Vitáskově odchodu jsou na soupisce Chabarovsku pro další sezonu i nadále brankář Marek Langhamer, obránce Michal Jordán a útočníci Tomáš a Hynek Zohornovi.