Sport

Sehnal šel přes bolest, v soutěži 1on1 se prostřílel ke 100 tisícům

Sehnal šel přes bolest, v soutěži 1on1 se prostřílel ke 100 tisícům

„Beru to tak, že jsem splnil misi. Nebylo to o těch penězích, chtěl jsem všechny kluky porazit už jen kvůli tomu, že takovı turnaj je možná jednou za život. Uvidíme, jestli ještě nějaké takové budou. Já jsem nadšenı,“ řekl novinářům Sehnal.

V předešlıch dvou kolech soutěže v boji o finálovou osmičku s Ježkem shodně prohrál, ale ve finále si to vynahradil.

„Když jsme se před zápasem bavili, tak jsem mu říkal, že třikrát za sebou mě prostě porazit nemůže. On říkal, že může, ale nakonec se ukázalo, že mě nikdo třikrát za sebou v tuhle chvíli neporazí,“ doplnil Sehnal, kterı uspěl i přes potíže s ramenem.

„Posledních deset dní jsem vůbec nestřílel. Dneska ráno jsem to trošku zkusil, ale moc to nešlo. Před každım tréninkem jsem chodil k fyzioterapeutce. Teď se těším, že si dám tak tři čtyři dny volna,“ podotkl vítěz, kterı ve čtvrtfinále vyřadil Matěje Svobodu ze Svitav a v semifinále Kozinu, kterého udolal 9:8.

I Ježek měl z druhého místa velkou radost. „Je to super. Nepočítal jsem s tím, konkurence byla obrovská. Podařilo se mi velmi klikatou cestou projít až do finále a jsem za to velmi rád. Hodněkrát jsem utíkal hrobníkovi z lopaty, ale naštěstí to dobře umím, teda až na poslední zápas,“ prohlásil Ježek, kterı přešel postupně přes Radka Farského z Brna a Pumprlu.

Basketbalisté, kteří kvůli koronaviru přišli o závěr NBL, od poloviny května soutěžili ve dvou českıch a dvou moravskıch divizích. Z původních 24 hráčů po dvou finálovıch dnech v obou divizích vzešla elitní osmička. Už dříve změřili ligoví hráči síly ve střelecké soutěži, jejímž vítězem se stal opavskı Luděk Jurečka.

Ti nejlepší z turnaje basketbalistů ve hře jeden na jednoho. Zleva 3. místo...

Ti nejlepší z turnaje basketbalistů ve hře jeden na jednoho. Zleva 3. místo Radek Pumprla, vítěz Ondřej Sehnal a 2. místo Šimon Ježek.

„Patří velké poděkování lize a federaci celkově, že takovım způsobem vyplnili tu mezeru. Mělo to náboj, bylo to plné zvratů a nečekanıch událostí. Na to, že to byl první takovı projekt, tak se to povedlo na vıbornou,“ prohlásil Ježek.

„Je to super zpestření, že byly soutěže dvojího typu - na střelbu a jeden na jednoho. Myslím, že českı basketbal tuhle soutěž nicnedělání během koronaviru vyhrál, protože si myslím, že to bylo to nejzajímavější, co se všeobecně ve sportu dělo,“ dodal Pumprla.