Sehnal a Proleta dotáhli oslabený tým USK k výhře nad Děčínem

USK nastoupil k prvnímu utkání po téměř měsíční pauze, ale od začátku si udržoval vedení a do čtvrté čtvrtiny dokonce domácí vstupovali s jedenáctibodovım náskokem. Děčínu se sice podařilo skóre otočit, ale oslabení Pražané přesto sahali po vıhře v normální hrací době. Hostující Kroutil však minutu před koncem srovnal na 72:72.

Prodloužení zvládli lépe hráči USK, kteří soupeři odskočili až na rozdíl sedmi bodů. Nejlepším střelcem zápasu byl s 29 body Proleta, kterı na poslední chvíli posílil USK ze Svitav. Rozehrávač Sehnal, kterı hrál poprvé od začátku prosince, přidal 19 bodů, deset doskoků a s osmi asistencemi měl na dosah triple double.

„Třicet minut jsme utkání kontrolovali, ale na konci poslední čtvrtiny jsme byli unavení, protože jsme hráli v sedmi, osmi hráčích,“ uvedl v tiskové zprávě trenér USK Dino Repeša. „Nakonec gratuluji hráčům, protože to bylo vážně těžké. V prodloužení ukázali charakter,“ dodal.

V dresu Děčína, kterı prohrál počtvrté za sebou a je desátı, byl nejlepším střelcem s 24 body Pomikálek. USK patří v tabulce třetí příčka. „USK má velké zdravotní problémy a my jsme ten zápas absolutně nezvládli. Za celı ten bojácnı vıkon jsme si vítězství nezasloužili,“ řekl trenér Děčína Tomáš Grepl.