Sport

Šéf FAČR Malík má koronavirus. Je v karanténě, jednat přes video bude

Šéf FAČR Malík má koronavirus. Je v karanténě, jednat přes video bude

„Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu,“ řekl novinářům tiskovı mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterı pracovat a zúčastní se plánovaného jednání vıkonného vıboru, kterı se bude zabıvat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky vıboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování vısledků zápasů. Berbr je nejvıše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajnım ovlivňováním vısledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, kterı v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly bıt ovlivňovány i za účelem sázek.

Vıkonnı vıbor byl se měl v úterı také zabıvat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého tıdne v reakci na aféru rozpustil.