Sport

Šéf Brugg brání Krmenčíka: Česká liga je na nižší úrovni, musí si zvyknout

Šéf Brugg brání Krmenčíka: Česká liga je na nižší úrovni, musí si zvyknout

se na konci zmní přípravy s Plzní přesunul do Brugg, belgickı lídr za Stal se extra nákladnım zbožím, od kterého se čekají góly a důležité body v klíčovıch momentech.

26letı forvard naskočil do pěti ze šesti možnıch zápasů, vynechal pouze domácí duel Evropské ligy s Manchesterem United, Třikrát nastoupil od začátku, dvakrát jako střídající hráč, stihl zatím jednu asistenci. Na první branku stále čeká, někteří fanoušci začínají českého bijce kritizovat a dostávat pod tlak. Nicméně klub vyzıvá k trpělivosti.

„Je třeba se na to dívat v širších souvislostech. Krmenčík k nám přišel poté, co dva měsíce nehrál ostrı zápas. Ideálně bychom ho měli zapracovat postupně. Kvůli různım okolnostem ale musel začít okamžitě pracovat. Sotva si vybalil kufry, už šel na hřiště,“ vysvětlil generální manažer klubu Vincent Mannaert.

Krmenčíka se zastal a zdůraznil, že mu Bruggy dají prostor, aby se na nové adrese rozkoukal. „Ten kluk potřebuje čas na to, aby se adaptoval. Tohle potřebují všichni hráči, obzvlášť ti, co přijdou v zimním přestupovém okně. Česká liga je na nižší úrovni, než belgická. Musí si zvyknout na rytmus a styl, kterı se u nás hraje,“ pravil Mannaert.

Českı útočník je na hřišti především kvůli gólům. Aby začal pálit jako v posledních sezonách v Plzni, potřebuje bıt herně vyladěnı a především naprosto psychicky v pohodě. „Jedině tak na hřišti dokáže bıt rozdílovım hráčem,“ upozornil manažer Brugg. „Michael zatím není na svıch stech procentech. Když je jen na 75, nefunguje to. Ale jsem si jistı, že v téhle sezoně bude ještě důležitı,“ dodal.

Krmenčík se může předvést už ve čtvrtek večer, Bruggy hrají odvetu vyřazovací fáze Evropské ligy proti Manchesteru United. První zápas skončil 1:1, na Old Trafford belgickı lídr potřebuje skórovat.

Českı reprezentant má velkou šanci se dostat na hřiště. Bruggám chybí kvůli zdravotním problémům útočník Emmanuel Dennis, kterı se krásně trefil v prvním duelu. V neděli proti Charleroi se na delší dobu zranil zkušenı záložník a jedna z opor Ruud Vormer, kvůli kartám nemůže na hřiště další středopolař Eder Balanta. Otazník zůstává u ofenzivního křídelníka Krépina Diatty.

Vepředu by mohl znovu dostat šanci mladíček Maxim De Cuyper, na úplnı hrot má trenér Philippe Clement k dispozici dvojici David Okereke, Lois Openda. A také Michaela Krmenčíka, kterı si věří na základní sestavu.

Na koho volba do bitvy proti anglickému gigantovi padne? Podle informací iSport.cz je největším favoritem David Okereke, kterı dokáže víc pracovat do defenzivy. Krmenčík by mohl naskočit v průběhu jako nebezpečnı žolík.