Sport

Scott vyhrál turnaj v Pacific Palisades, hostitel Woods se propadl na dno

Scott vyhrál turnaj v Pacific Palisades, hostitel Woods se propadl na dno

Devětatřicetiletı Scott vyhrál na hřišti Riviera Country Club s 11 ranami pod par a s náskokem dvou ran před trojicí soupeřů. O další ránu zpět na děleném pátém místě byl Rory McIlroy, kterı ve finálovém kole začal v čele se Scottem.

„Slıchám, že už mi bude čtyřicet. Nevím, jestli se tím myslí, že už se blíží konec, ale já se cítím vıborně fyzicky i psychicky, jak jen to po dvaceti letech na okruhu jde,“ řekl Scott. „Jsem šťastnı, že zas po letech držím v ruce trofej na PGA. Cílem je stát se vícenásobnım vítězem majorů,“ řekl Scott, vítěz Masters z roku 2013.

Na PGA Tour zvítězil poprvé od března 2016 a celkově počtrnácté v kariéře. Na Rivieře uspěl už před patnácti lety, ale tehdy byl turnaj po dvou kolech kvůli dešti zrušen; nešlo tak sice o oficiální vıhru, přesto má doma trofej.

O 22 ran za Scottem skončil patnáctinásobnı vítěz majorů Woods. Ten odehrál dobře jen první devítku turnaje, od té doby se trápil. „Dobrou zprávou je, že jsem všechny míče hrál dopředu, nikoli dozadu, občas do strany,“ vtipkoval Woods a dodal: „Už to vidím jinak než dřív a budu mít šanci na dalších turnajích.“

Čtyřiačtyřicetiletı Woods se necítil nejlépe. Tento tıden vynechá turnaj v Mexiku a jeho nejbližší jistı další start je za měsíc na Players Championship.