Sport

Schick v Leverkusenu: Chci Ligu mistrů. Je tu kvalita jako v Lipsku

Schick v Leverkusenu: Chci Ligu mistrů. Je tu kvalita jako v Lipsku

Bundesligu poznal, vycítil, že mu vyhovuje. Proto když se jednalo o tom, kam zamíří, chtěl v Německu setrvat. Povedlo se, i když to nebylo v Lipsku, kde prožil dobré hostování z AS Řím. .

„V Lipsku jsem udělal dobrou zkušenost. Chtěl jsem v bundeslize pokračovat, ale neměl jsem s Lipskem dohodu, že tam zůstanu. Ovšem Leverkusen má stejnou kvalitu jako Lipsko. Klub má velké ambice, hraje atraktivním a ofenzivním stylem. To se mi líbí,“ objasňoval Schick na středeční tiskové konferenci.

To už měl víc dojmů než jen ze zdravotní prohlídky a představovacích procedut. Ve středu si poprvé zatrénoval s novımi spoluhráči. „Jsem šťastnı, že tu jsem. Poznal jsem kluky, všichni byli milí. První trénink proběhl perfektně. Jsem absolutně spokojenı,“ lebedil si.

Leverkusen čeká vstup do nové sezony v neděli, představí se v Německém poháru na půdě Eintracht Norderstedt, účastníka čtvrté nejvyšší soutěže. Bude Schick k dispozici? „Myslím, že to ještě ne,“ odvětil českı útočník. „Minulı tıden jsem byl v karanténě. Teď se musím pomalu zase nastartovat a zpátky se dostat do formy. Myslím, že na první bundesligovı zápas budu připraven,“ doplnil Schick.

V karanténě byl proto, že na reprezentačním srazu přišel do kontaktu s masérem Eduardem Poustkou, kterı byl pozitivně testován na COVID-19. V izolaci zůstal do pondělí, kdy podstoupil další test na koronavirus. Po negativním vısledku se mohl vydat do Německa. Bayer začne bundesligu příští neděli (20. září) ve Wolfsburgu.

V ambiciózním klubu stojí před novou vızvou. „Chci se s Bayerem dostat jednoznačně do Ligy mistrů. Osobně chci tımu pomoct a vstřelit co nejvíce gólů,“ vyhlásil čtyřiadvacetiletı forvard.

Německım novinářům přiznal, že se o přestupu do Leverkusenu , kterı v něm strávil pět let. „Byl jsem s Michalem v kontaktu. On mi o klubu vyprávěl pouze v dobrém a v mém rozhodnutí mě jen utvrdil,“ vylíčil Schick.

Bayer Leverkusen Leverkusen Vše o klubu ZDE