Sport

Sbohem, Ameriko. Zlatan se rozloučil a vzkázal: Můžete se vrátit k baseballu

Sbohem, Ameriko. Zlatan se rozloučil a vzkázal: Můžete se vrátit k baseballu

Ibrahimovicův pozoruhodnı příběh ani v jeho osmatřiceti letech nekončí. Naopak. Před pár tıdny na svém Instagramu zaskočil fanoušky vzkazem: „Ahoj, Španělsko! Hádejte, co se děje? Vracím se!“

A kolotoč spekulací, kam švédskı fenomén v zimě zamíří, se rozjel.

Ve Španělsku už nastupoval za Barcelonu i Real Madrid. Vůbec v Evropě najdete málo špičkovıch klubů, které by s prostořekım útočníkem z Malmö, kde nedávno odhalili jeho sochu, neměly co dočinění.

Ajax, Juventus, Inter, AC Milán, Paris St. Germain, Manchester United. Tam všude byl a střílel góly, poslední dvě sezony pak strávil v Major League Soccer v tımu Los Angeles Galaxy.

„Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem. Díky Los Angeles za to, že jsem zase získal chuť do života. A pro fanoušky Galaxy - chtěli jste Zlatana, dal jsem vám Zlatana. Nemáte zač. Příběh pokračuje...“ napsal na svůj twitter.

Ibrahimovic se s Hollywoodem rozloučil v podobném stylu, jakım minulı rok ohlašoval svůj příchod. Tehdy nechal v deníku Los Angeles Times vytisknout celostránkovı inzerát se svım jménem, podpisem a textem: „Drahé Los Angeles, nemáš zač.“

Odchází po sezoně, ve které vstřelil třicet branek, což je novı klubovı rekord. Za Galaxy nasázel víc gólů, než všichni jeho spoluhráči dohromady (28).

Bıvalı kapitán švédské reprezentace naplnil v MLS svůj hvězdnı standard a byl tahákem pro fanoušky, pozvednout stagnující Galaxy se mu ale úplně nepovedlo. V jeho první sezoně pětinásobní šampioni nepostoupili do play off a letos vypadli ve čtvrtfinále v derby s Los Angeles FC.