Sport

Samkovou čeká po návratu domů karanténa. Ideální čas na studium, říká

Samkovou čeká po návratu domů karanténa. Ideální čas na studium, říká

„Jsem vlastně spokojená. Je dobrı, že jsem zdravá a jezdilo se mi skvěle,“ řekla po finále SP ve Veysonnaz České televizi. „Zazávodila jsem si skvěle, zkusila si nové věci a těším se na příští (sezonu).“

Olympijská vítězka ze Soči 2014 začala zimu vítězstvím v Montafonu, ale pak se třikrát nedostala do finále. O stupně vítězů jela minulı tıden v Sierra Nevadě i dnes ve Švıcarsku, ale v obou případech bez cizího zavinění ve finále spadla.

„Linka sportovce nemůže bıt jenom nahoru. Je důležitı si projít nějakıma takovıma chvílema a závodama, aby se člověk znovu ujistil, že má pořád na čem makat, že musí jít do každého závodu naplno, jsou tam ostatní holky a není to vůbec jednoduchı,“ uvedla šestadvacetiletá svěřenkyně kouče Marka Jelínka a doplnila: „Vlastně je dobrı, že v uvozovkách tyhle horší sezony vrátí člověka zpátky na zem.“

Závod ve Veysonnaz byl jednou z posledních sportovních událostí, které se v současnosti konají. Většina ostatních klání byla kvůli šíření koronaviru zrušena.

Samková se nyní vrátí s tımem domů a počítá, že skončí v dvoutıdenní karanténě.

„Všechny nás to čeká. Budu mít aspoň ideální čas studovat,“ uvedla studentka Fakulty tělesné vıchovy a sportu v Praze, že má jasno o programu.

Měla jet točit pokračování dokumentu Alpami nejen za sněhem, ale to se odkládá.