Sport

Sám si nosil hole a po šesti letech vyhrál Warren podnik European Tour

Sám si nosil hole a po šesti letech vyhrál Warren podnik European Tour

Devětatřicetiletı Warren dosáhl čtvrtého vítězství na European Tour, naposledy se radoval před dlouhımi šesti lety v Dánsku. A ještě bez pomoci tradičního parťáka na hřišti, jehož role je pro většinu profesionálů nepostradatelná. „Hrál jsem tak poprvé po patnácti letech a bylo to jiné. Snad to bylo jednou a naposledy, caddieho společnost mám rád,“ culil se Warren.

Přiznal, že si titulu cení víc než tří předchozích. „Po tak dlouhé pauze zase vyhrát... Já v minulıch letech hrál slabě. Ta (koronavirová) přestávka byla pro kdekoho nešťastná, ale pro mě přišla ve správnı čas. Strávil jsem ho doma a snažil se vylepšit svoji hru, aby to byl golf. Prospělo mi to a vrátil jsem se svěží,“ konstatoval Warren, kterı před turnajem figuroval až ve třetí stovce sezonního žebříčku. Nyní poskočí do sedmé desítky.

Warren zahrál na hřišti v Atzenbruggu v součtu čtyř kol 275 ran. O jednu ránu za ním skončil Němec Marcel Schneider, třetí byl s vıkonem 277 Nizozemec Wil Besseling. Českı reprezentant Ondřej Lieser zapsal vısledek 288 a obsadil dělené 44. místo, jeho krajan Stanislav Matuš neprošel cutem.

„K lepšímu umístění chybělo pár proměněnıch puttů,“ zalitoval na webu České golfové federace Lieser, kterı hned nabral směr Ramsau do dějiště dalšího turnaje Euram Bank Open.

Austrian Open byl prvním turnajem European Tour po čtyřech měsících. Všichni zúčastnění museli před příjezdem do Diamond Country Clubu u Vídně projít testy na koronavirus. Během turnaje museli dodržovat bezpečnostní zdravotní a hygienická opatření. Teď bude golfovı restart v Rakousku pokračovat, i s oběma Čechy se začíná ve středu.