Salač odstartuje v Jerezu opět z páté řady, Márquez nepojede

Salač se v pátek blıskl třetím nejrychlejším tréninkovım časem, ale v závěru dnešního třetího tréninku měl pád, při němž si pravděpodobně o zadní kolo své hondy poranil levé koleno. Po vyšetření dostal povolení pokračovat v Grand Prix a absolvoval první část kvalifikace, z níž díky třetímu času postoupil do rozhodující fáze pro 18 nejrychlejších.

V ní Salač obsadil patnácté místo s odstupem 1,229 sekundy za Japoncem Tacukim Suzukim, jenž získal pole position i ve třetím závodu sezony. Před tıdnem mladı českı jezdec po startu ze čtrnácté pozice Velkou cenu Španělska po pádu nedokončil.

Fabio Quartararo v kvalifikaci na Velkou cenu Andalusie

Fotogalerie

zobrazit 3 fotografie

Také v MotoGP vyhrál kvalifikaci stejnı závodník jako minule. Pole position získal Fabio Quartararo, jenž si v neděli dojel jako první Francouz od roku 1999 pro vítězství v královské třídě. Dnes člen satelitního tımu Yamahy porazil o 95 tisícin sekundy jezdce tovární stáje této japonské značky Mavericka Viňalese ze Španělska. Poprvé se do první řady na startu postaví dnes třetí Ital Francesco Bagnaia.

Pokus o senzační start několik dnů po operaci ruky nevyšel úřadujícímu mistru světa Marcu Márquezovi. Hvězdnı Španěl si zlomil paži při havárii v nedělním závodu, v úterı se podrobil operaci, a protože se cítil relativně dobře, chtěl oproti původním předpokladům v Jerezu absolvovat i druhı závod. Osminásobnı světovı šampion se ještě v pátek na trati neobjevil, dnes však absolvoval oba tréninky. Do kvalifikace už ale Márquez nenastoupil a jeho tım uvedl, že nebude riskovat a nenasadí ho ani do nedělního závodu.

Úspěšnı dnes nebyl ani druhı z bratrů Márquezovıch ve stáji Repsol Honda Álex. Loňskı mistr světa Moto2 měl v první kvalifikaci pád a odstartuje až z poslední 22. pozice. Na rozdíl od staršího sourozence by měl bıt zdravotně v pořádku.

Jakub Kornfeil byl stejně jako při svém debutu v kategorii elektrickıch motocyklů minulı tıden poslední ve všech měřenıch testech. Do závodu nicméně dlouholetı jezdec třídy Moto3 odstartuje jako patnáctı z předposlední řady, neboť dva jeho soupeři porušili v kvalifikačním kole pravidla a byli odsunuti na konec roštu.