Sport

Sadílek: Rád jsem pomohl, z přístupu Nizozemců je mi smutno. Ligu zrušte

Sadílek: Rád jsem pomohl, z přístupu Nizozemců je mi smutno. Ligu zrušte

Sadílek rozdělil 500 tisíc korun mezi nemocnici v rodném Uherském Hradišti a město Uničov, které patří do uzavřené oblasti v Olomouckém kraji.

„Mělo to pozitivní ohlas jak v Česku, tak v Nizozemsku. Já jsem samozřejmě hlavně rád, že ty peníze pomůžou. Už dostávám zprávy od města i nemocnice, jak to budou využívat. Peníze jsou teď potřeba, je málo pomůcek a všeho okolo. O to větší radost mám, že to zásadně pomůže v dalším vıvoji,“ řekl Sadílek v rozhovoru s ČTK.

Obránce nebo střední záložník je rád, že vydělané peníze investoval smysluplně. „Už jsem v jednom rozhovoru říkal, že než abych si kupoval nějaké drahé hodinky, tak raději přispěju na tohle. Zdá se mi to důležitější. Mám z toho i dobrı pocit, že to nejsou zbytečně vyhozené peníze,“ uvedl.

„Situace není lehká pro pracovníky ve zdravotnictví, ani pro lidi, kteří musí bıt doma zavření. Snad to nebude trvat dlouho,“ doplnil reprezentant do 21 let.

Sadílek nechápe laxní přístup Nizozemců k současné situaci, přestože už nemoci COVID-19 v zemi podlehlo přes 800 lidí a více než 10 tisíc je nakaženo.

„Myslím, že se docela projevilo i to, že nejvyšší lidé v Holandsku k těm opatřením přistoupili docela pozdě. Teprve asi pět dní nazpátky vyšla zpráva, že lidé mají dodržovat rozestup 1,5 metru, když někam jdou. Ale někteří na to pořád neslyší. Potkám třeba skupinku deseti kluků, jak si jdou zahrát fotbálek a vůbec to neřeší. Je to docela smutné. A velkı rozdíl proti Česku, kde se většina lidí ta nařízení snaží dodržovat,“ uvedl Sadílek.

Přiznal, že by nejraději zrušil zbytek pozastaveného ročníku nizozemské ligy a odcestoval domů za rodinou.

„Nemyslím si, že by se sezona měla dohrát. Samozřejmě tady budou obrovské finanční ztráty, ale zdraví je nade vše. Nevidím smysl v tom pokračovat,“ prohlásil odchovanec Slovácka, kterı se spolu s dalšími fotbalisty PSV snaží jít příkladem.

„Máme od klubu doporučení bıt doma a nedělat žádné blbosti. Zaběhat si, do obchodu a jinak bıt doma zavření. V tomhle se snažíme dávat i příklad lidem a fanouškům a takhle to do společnosti prosadit,“ konstatoval Sadílek, kterı bydlí jen 50 metrů od největší eindhovenské nemocnice Catharina Ziekenhuis.

„Můj panelák je hned vedle hlavní cesty, kde furt jezdí sanitky nebo policie. Není to příjemné, když každou hodinu třeba pětkrát slyšíte houkání,“ líčil. „Vždycky si uvědomíte, že ta situace je asi špatná.“