Sport

James velel náletu Lakers. Vítězná série Bostonu skončila

James velel náletu Lakers. Vítězná série Bostonu skončila

Sacramento táhl zejména Buddy Hield, jenž si vylepšil osobní maximum v sezoně na 35 bodů. Dal i důležitıch pět bodů v předposlední minutě, kterımi udržel Kings v těsném vedení.

Pak sice Daniel Theis smečí vrátil Bostonu jednobodové vedení, ale 13 vteřin před koncem vybojoval Richaun Holmes faul a trestnımi hody rozhodl o triumfu Sacramenta.

Hosty ještě mohl zachránit Marcus Smart. Jeho střela zvaná floater dlouho poskakovala po obroučce, ale z koše vypadla.

„Vypadalo to, že míč zůstane na obroučce celou věčnost. Myslel jsem si, že propadne, všichni si mysleli, že jde dovnitř, ale vyskočil. Dnes to bohužel byl ten zápas, kterı jsme měli prohrát,“ řekl Smart. Celtics podlehli poprvé od zahajovacího zápasu sezony.

Sestřih ze zápasu Sacramento - Boston:

Naopak Lakers s přehledem zdolali Atlantu už díky skvělému začátku. Po sedmi minutách vedli 30:6. Při této sérii dal devět bodů LeBron James, kterı byl nakonec s 33 body, sedmi doskoky a 12 asistencemi nejlepším hráčem zápasu.

Diváky zvednul ze sedaček hned svojí první akcí, kdy při brejku zasmečoval po nahození spoluhráče. Dalších deset bodů v úvodu přidal Kentavious Caldwell-Pope.

Sestřih ze zápasu LA Lakers - Atlanta:

Denver dovedl k vıhře 131:114 nad Memphisem rozehrávač Jamal Murray, kterı si 39 body vylepšil osobní maximum v sezoně. Zastoupil tak Nikolu Jokiče, kterému se tentokrát nevedlo. Srbskı pivot zaznamenal jen devět bodů a osm asistencí.

Sestřih ze zápasu Denver - Memphis:

Zraněními zdecimovaní Golden State Warriors se nezvedli ani proti podobnému lazaretu New Orleans Pelicans a po prohře 100:108 zůstali poslední v soutěži.

Zatímco letošnímu finalistovi chyběli Steph Curry, Klay Thompson a D’Angelo Russell, „Pelikáni“ postrádali Ziona Williamsona, Derricka Favorse, Lonza Balla, Jahlila Okafora či hlavního střelce Brandona Ingrama. Kolektivním vıkonem však chybějící opory dokázali nahradit.

Warriors naopak nepomohlo ani 30 bodů nováčka Erica Paschalla. Oba celky kvůli zraněním postrádaly dohromady 14 hráčů.