Sport

Sáblíková v Hamaru obhajuje zlato. Kdy sledovat vícebojařské MS?

Sáblíková v Hamaru obhajuje zlato. Kdy sledovat vícebojařské MS?

Několikanásobná olympijská šampionka skvěle vyladila formu na největší závody této sezony. Medaile na evropském šampionátu Sáblíkové sice o tři desetiny unikla. Chuť si ale spravila o měsíc později na oválu v Salt Lake City. Nejprve na světovém šampionátu ovládla 3kilometrovou trať a následně zajela světovı rekord na své nejoblíbenější trati na 5 000 metrů.

„Jsem šťastná za to, jak mistrovství světa dopadlo, teď si jedu do Hamaru zazávodit a nedělám si těžkou hlavu z toho, jakı bude vısledek. Cítím se fajn a jdu do závodu v dobré náladě. Pojedu i pro publikum, které tady v Norsku bıvá skvělé,“ uvedla před startem MS Martina Sáblíková.

V norském Hamaru bude Sáblíková bojovat o šesté zlato z vícebojařského mistrovství světa. To poslední získala loni po sérii rekordů v Calgary. V cestě jí však stojí Kanaďanka Ivanie Blondinová, která letos zajela rychleji 1 500 i 3 000 metrů. Ve startovní listině nechybí ani šampionky z roku 2018 a 2017 - Japonka Takagiová a Holanďanka Ireen Wüstová. Ta navíc ovládla poslední dva šampionáty konané na norském oválu v Hamaru.

Program MS - kdy sledovat Češky v akci?

DatumČasDisciplínaČeská účast
Sobota 29. února11:53500m ženyMartina Sáblíková
Nikola Zdráhalová
14:503 000m ženyMartina Sáblíková
Nikola Zdráhalová
Neděle 1. března13:001 500m ženyMartina Sáblíková
Nikola Zdráhalová
14:435 000m ženyMartina Sáblíková?
Nikola Zdráhalová?