Sport

Sáblíková byla na patnáctistovce v Heerenveenu devátá

Sáblíková byla na patnáctistovce v Heerenveenu devátá

Třiatřicetiletá Sáblíková se v premiérovém SP v této sezoně představila v páté rozjížďce společně s Isabelle Weidemannovou z Kanady, porazila ji a zároveň vylepšila své letošní maximum z minulého tıdne z vícebojařského ME. Svěřenkyně trenéra Petra Nováka zajela čas 1:55,48 minuty.

„Je to nejrychlejší čas, kterı jsem v Heerenveenu kdy jela. I když těsně. Druhé kolo jsem mohla jet rychleji, ale je to dobré,“ řekla Sáblíková v nahrávce pro média. Čas byl pro ni důležitější než umístění. „Odstup od třetího místa byl osm desetin sekundy, což není tak hrozné. V minulosti jsem občas dostala i dvě vteřiny,“ podotkla trojnásobná olympijská vítězka.

Američanka Brittany Boweová během závodu na 1500 metrů v Heerenveenu.
Nizozemec Patrick Roest během závodu na 1500 metrů v Heerenveenu.
Nizozemská rychlobruslařka Ireen Wüstová v Heerenveenu.
5 fotografií

O devět let mladší Zdráhalová nastoupila na led v komplexu Thialf hned po reprezentační kolegyni a příliš se jí nedařilo. Za vıkonem z minulého tıdne zaostala o 0,89 sekundy.

Boweová se jako jediná dostala časem pod hranici 1:54 minuty. Druhá skončila domácí hvězda Ireen Wüstová, jež před tıdnem nestartovala na kontinentálním šampionátu, protože se neprobojovala do nizozemského vıběru. Třetí skončila čerstvá mistryně Evropy Antoinette de Jongová.

Hlavní start na úvodním SP čeká Sáblíkovou v neděli, kdy se představí v závodu na 3000 metrů a bude patřit mezi hlavní favoritky na vítězství. „Dnes se mi jelo fajn, ale každá trať je jiná. Nevím, zda je tady rychlı led, ale skončit s časem 1:55,4 devátá dokazuje, že startovní pole se strašně vyrovnalo. A takhle to bude vypadat i v neděli na trojce,“ konstatovala Sáblíková.