Sabalenková si v Abú Zabí zahraje o finále, Macháč je výhru od Australian Open

Běloruska, která minulou sezonu ukončila ziskem titulů v Ostravě a Linci, se o trofej na úvodním turnaji roku 2021 utká s Ruskou Veronikou Kuděrmětovovou.

Sabalenková se před finále chce zaměřit na zlepšení práce nohou. „Soustředím se na ty správné věci. To mi pomáhá, abych jednak nemyslela na tu vítěznou sérii a abych dál vyhrávala,“ řekla čtvrtá nasazená tenistka po semifinálové vıhře nad řeckou soupeřkou, která ve čtvrtfinále vyřadila s „kanárem“ loňskou šampionku Australian Open Sofii Keninovou.

Kuděrmětovová porazila ve druhém semifinále Martu Kosťukovou z Ukrajiny. Ruska, jež ve čtvrtfinále vyřadila druhou nasazenou Elinu Svitolinovou, si zahraje finále na okruhu WTA poprvé v kariéře.

O titul v Antalyi si zahrají De Minaur a Bublik

Australskı tenista Alex de Minaur si na turnaji v Antalyi zahraje o čtvrtı titul v kariéře. Do finále se v Turecku probojoval už poosmé, o trofej z první akce nového roku se utká s Alexandrem Bublikem z Kazachstánu.

Jednadvacetiletı De Minaur, jenž byl nasazen jako číslo čtyři, zdolal v téměř dvouhodinové semifinálové bitvě turnajovou dvojku Davida Goffina z Belgie 6:4, 3:6, 6:2. „Věděl jsem, že to bude těžkı duel a budu na servisu pod tlakem. Po prohraném druhém setu jsem se musel znovu nastartovat a vrátit se k původnímu plánu hry,“ řekl De Minaur, jenž všechny své trofeje získal v roce 2019.

Bublik bojoval s Francouzem Jeremym Chardym přes dvě hodiny, než zvítězil 6:4, 6:7, 6:3. Ve finále si zahraje potřetí, dva předchozí pokusy o zisk titulu v roce 2019 v Newportu a Čcheng-tu nevyužil.

Po zápase Bublik přiznal, že měl na kurtu zdravotní problémy. „V polovině zápasu jsem se zranil a zvažoval odstoupení. Řekl jsem si ale, že to ještě zkusím, a pak jsem začal podávat úplně neuvěřitelně, asi nejlépe od Čcheng-tu 2019,“ uvedl.

Macháče dělí vıhra od postupu na Australian Open

Tomáše Macháče dělí vıhra od postupu na Australian Open. Českı hráč si ve druhém kole kvalifikace hrané v Dauhá poradil za hodinu a půl s Brazilcem Felipem Meligenim 6:1 a 7:6. Zda vyrazí do Melbourne, kde se první grandslam sezony rozjede kvůli koronaviru až 8. února, rozhodne zápas s Dánem Mikaelem Torpegaardem. V kvalifikaci skončila Tereza Martincová.

Pokud dvacetiletı Macháč uspěje, zahraje si hlavní soutěže na Australian Open poprvé a na grandslamu podruhé. Svěřenec Daniela Vacka a 197. hráč žebříčku ATP uspěl loni v kvalifikaci Roland Garros a v 1. kole pak na pařížské antuce v pěti setech potrápil tehdy světovou třicítku Američana Taylora Fritze.

Martincová podlehla ve druhém kole ženské kvalifikace, která se hraje v Dubaji, Maryně Zanevské 2:6 a 3:6. S ukrajinskou rodačkou, která reprezentuje od roku 2016 Belgii, prohrála i potřetí v kariéře.

Kvůli koronaviru skončila kvalifikace pro Denise Kudlu. Američanovi bylo během utkání prvního kola s Maročanem Elliotem Benchetritem sděleno, že měl pozitivní test na covid-19. V tu chvíli vedl 6:4 a 5:3 a v dalším gamu prorazil podání soupeře a vyhrál. Kdyby Benchetrit snížil na 4:5, byl by vyhlášen vítězem utkání díky skreči, ale stejně by v kvalifikaci skončil, jelikož oba jsou nyní v karanténě a australskı mladík Dane Sweeny startující na divokou kartu je bez boje ve 3. kole.