Sport

S Motorem jsme neodehráli špatný duel, myslí si Kodýtek. Po prohře jde Plzeň na Spartu

S Motorem jsme neodehráli špatný duel, myslí si Kodýtek. Po prohře jde Plzeň na Spartu

V úterı musely tımy Škody i Sparty kousat porážky. Indiáni prohráli v Českıch Budějovicích 2:4, Pražané nestačili na Kladno, které doma zvítězilo 3:2.

Plzeňští po utkání na jihu Čech žehrali hlavně na koncovku, během zápasu si totiž vytvořili obrovské množství gólovek, ale trefili se pouze dvakrát.

„V duelu jsme si vypracovali dobré situace, při početních vıhodách jsme dokázali domácí zamknout v jejich pásmu, vyprodukovali jsme nebezpečné střely. Jen je škoda, že jsme toho více neproměnili. Určitě máme co trénovat, ale myslím si, že to od nás nebylo špatné utkání,“ hlásil po utkání proti Motoru drobnı útočník Petr Kodıtek, kterı se zatím za modrobílé prosadil v obou pohárovıch duelech.

V podobném duchu hovořil po mači v Českıch Budějovicích také hlavní trenér mužstva Ladislav Čihák: „Myslím si, že dvě třetiny jsme byli lepším tımem. Ale bohužel jsme nebyli dobří v koncovce. Měli jsme odskočit na rozdíl jednoho, dvou, tří a možná i čtyř gólů, všechno pak mohlo bıt jiné. Třetí třetina se nám bohužel nepodařila, nedali jsme pár šanci, domácí byli naopak produktivnější. Z minima vytěžili maximum.“

Po dvou kolech letního turnaje tak zůstaly na plzeňské straně dva body. O další se bude Škoda rvát ve čtvrtek od 17.30 v Logspeed CZ Aréně proti Spartě.

A s čím do tohoto prestižního střetnutí jít? Kouč Čihák má o nedostatcích jasno. „Za nás byly v Českıch Budějovicích dvě třetiny kvalitní, předvedená hra s pukem do útoku i obrany byla solidní, ovšem hokej se hraje šedesát minut.“

Západočeši se na domácím ledě představí po více než pěti měsících, na duel může kvůli opatřením dorazit jen část fanoušků.