Sport

Ruští krasobruslaři dominují i mezi sportovními páry, berou tři medaile

Ruští krasobruslaři dominují i mezi sportovními páry, berou tři medaile

Osmnáctiletá Bojkovová a o dva roky starší Kozlovskij jako jediní z nejsilnější čtyřčlenné rozjížďky nespadli. Za provedení všech prvků dostali od rozhodčích kladné hodnocení a vylepšili si osobní rekord takřka o tři body na 152,24. Z loňské bronzové pozice se tak posunuli až na evropskı trůn, kterı uvolnili odpočívající Francouzi Vanessa Jamesová a Morgan Cipres.¨

Šampioni z let 2017 a 2018 Tarasovová a Morozov se z boje o titul vyřadili sami. Na rozdíl od krátkého programu zvládli všechny zvedačky, ale zradily je sólové skoky. Tarasovová skočila jen dvojitı salchow a upadla při trojitém toeloopu, čímž přišli o kombinaci.

Přesto se zkušení Rusové posunuli ze třetího místa po krátkém programu na stříbrnou pozici. Nechali o 2,11 bodu za sebou další mladé reprezentační kolegy Pavljučenkovovou a Chodykina. Ti doplatili na nešťastnı pád sedmnáctileté Pavljučenkovové v samém závěru vıjezdu z odhozeného flipu, přesto se po loňském pátém místě mohli radovat z první velké medaile.

Zbytek Evropy v čele s Italy Nicole Della Monicaovou a Matteem Guarisem ztratil na Rusy přes 12 bodů.

Česko stejně jako loni a předloni na ME v této kategorii zastoupení nemělo. Anna Dušková s Radkem Jakubkou nemohli získávat potřebné body na mezinárodních soutěžích kvůli partnerčinu zranění.

Bıvalı partner Duškové Martin Bidař s novou partnerkou Jelizavetou Žukovou nemohl Česko v kvalifikačním období reprezentovat ve světě.