Sport

Rušno kolem Haška! Haifa nabídla přes 20 milionů, Sparta chce víc

Rušno kolem Haška! Haifa nabídla přes 20 milionů, Sparta chce víc

Martin Hašek má za sebou velice vydařenı podzim. Někdejší hráč Bohemians během první poloviny sezony nastřílel pět branek, k tomu přidal čtyři asistence. V produktivitě ho v letenském mužstvu předčil pouze Guélor Kanga.

Není tak divu, že na sebe čtyřiadvacetiletı záložník strhl pozornost. Už na konci minulého roku se na dostupnost všestranného fotbalisty poptával maďarskı Ferencváros. „Byli jsme v kontaktu. Martin má ale na to, aby se o něj zajímaly nejen kluby z Maďarska,“ uvedl na startu zimní přípravy sportovní ředitel Tomáš Rosickı.

Trvalo to jen pár tıdnů a objevil se další zájemce o Haškovy služby. Izraelské Maccabi Haifa dokonce poslalo do kanceláří Generali Areny nabídku, jejíž vıše se podle neoficiálních informací pohybuje kolem 800 tisíc eur. Tedy přes dvacet milionů korun. Reakce Sparty? Díky, ale chceme víc.

„Martinovu situaci řešíme, víc bych se ale k tomu v tuhle chvíli nechtěl vyjadřovat,“ prohlásil hráčův zástupce Orhan Dumanjič ze společnosti Orhan Sport.

Co bude následovat? Zdroje portálu iSport.cz hovoří o tom, že by se Izraelci mohli vrátit s vylepšenou nabídkou. Ta by se mohla vyšplhat až k 1,3 milionu eur, tedy na nějakıch 35 milionů korun. Otázkou je, zda by taková suma Pražany uspokojila. Sparta Haška získala před rokem defakto zadarmo, tudíž by na něm rozhodně netratila. Zároveň ovšem chce za jednoho ze svıch nejproduktivnějších hráčů dostat adekvátně zaplaceno.

Velkou roli může hrát i postoj samotného hráče. „Na spoustu otázek musí Martin odpovědět sám. Záleží na něm, jak svou budoucnost vidí dál,“ zmínil Rosickı na tiskové konferenci.

V kuolárech se mluví o tom, že by Haška zahraniční angažmá lákalo. S velkou pravděpodobností by se mu nebránil. Jisté ovšem je, že pokud Izraelci produktivního záložníka chtějí opravdu získat, budou muset finančně přitlačit.

Logo přestupů
Fotbalové přestupy online >

AC Sparta Praha Sparta Vše o klubu ZDE