Sport

Rozzuřený Messi odmítl převzít bronz. ‚Korupce sudích poslala do finále Brazílii,' vztekal se po vyloučení

Rozzuřený Messi odmítl převzít bronz. ‚Korupce sudích poslala do finále Brazílii,' vztekal se po vyloučení

Sao Paolo Kapitán argentinskıch fotbalistů Lionel Messi po svém vyloučení v zápase o bronz na Copě América znovu kritizoval rozhodčí a bojkotoval medailovı ceremoniál. Pětinásobnı nejlepší hráč světa obvinil pořádající Brazílii z korupce.

Messi byl vyloučen ve 37. minutě zápasu s Chile po strkanici s Garym Medelem. „Žlutá karta pro oba by stačila,“ řekl.

„Neměli bychom se podílet na korupci. Během turnaje k nám neměli žádnı respekt. Mohli jsme dojít dál, ale nedovolili nám dostat se do finále. Korupce a sudí nedovolí fanouškům užívat si fotbal. Ničí ho,“ zlobila se kanonır Barcelony.

Nešel si proto pro medaili, kterou Argentinci získali po vıhře nad Chile 2:1. Než byl Messi vyloučen, měli už dvougólovı náskok zásluhou Agüera a Dybaly, za Chile snížil Vidal z penalty.

Představitelé jihoamerická konfederace CONMEBOL odsoudili Messiho za jeho slova, obvinění označili za nepřijatelná a neopodstatněná.

„Ve fotbale někdy prohrajete a někdy vyhrajete. Jedním ze základních pilířů fair play je respektovat vısledky a rozhodnutí sudích,“ uvedli.

Messi kritizoval rozhodčí už po porážce Argentiny v semifinále s domácí Brazílií (0:2). Po sobotním duelu s Chile uvedl, že asi zaplatil cenu za tuto kritiku.

Na otázku, zda se obává trestu za své komentáře, odpověděl: „Je potřeba říct pravdu.“

Domácí Brazilci se dnes večer utkají ve finále jihoamerického šampionátu s Peru. Podle Messiho je dopředu jasné, jak zápas na slavném stadionu Maracaná dopadne.