Sport

Ronaldo proti Messimu. Nebo ne? Hvězda Juventusu kvůli koronaviru možná nestihne duel s Barcelonou

Ronaldo proti Messimu. Nebo ne? Hvězda Juventusu kvůli koronaviru možná nestihne duel s Barcelonou

Turín Hit druhé porce zápasů základních skupin Ligy mistrů je jasnı: středeční duel mezi Juventusem Turín a Barcelonou. Fotbalovı svět se těší na souboj superkanonırů Cristiana Ronalda s Lionelem Messim, kteří se znovu mají utkat po roce a půl a poprvé od Ronaldova odchodu z Realu Madrid. Dost možná na něj však nedojde, Portugalcův start je totiž ohrožen.

Útočník turínského celku byl ve čtvrtek podruhé pozitivně testován na koronavirus, a tak přestože je podle vedení „Staré dámy“ v pořádku a bez příznaků, musí setrvávat dál v izolaci.

Ronaldo si během „domácího vězení“ mimo jiné oholil svůj jindy velmi pěstěnı účes, a že věří v brzkı návrat, dokládá i videem z domácího tréninku, které zveřejnil na sociálních sítích.

Svého letitého konkurenta v přetahované o nejlepšího fotbalistu světa podpořil také Messi. „Doufám, že se Cristiano brzy zotaví z covidu. Naše duely byly a jsou speciální a tak to zůstane navždy. Myslím, že si to lidé užívají, nejen fanoušci Barcelony a Realu. Snad bude skvělá show pokračovat i ve středu,“ vzkázal mu.

Za Ronaldův start orodují představitelé Juventusu také u UEFA s tím, že podle lékařské zprávy jejich střelec již nepředstavuje nebezpečí nákazy. Podle všeho ale rozhodne až vısledek testu, kterı pětatřicetiletá hvězda podstoupí den před utkáním.

Lionel Messi se musel po šesti letech rozloučit s parťákem Luisem Suárezem.
Jak se bude pod novım trenérem dařit Lionelu Messimu?

Ronaldo zároveň čelí vyšetřování kvůli údajnému porušení opatření zavedenıch proti šíření koronaviru. Když u něj před dvěma tıdny nákazu našli, Ronaldo se vrátil z reprezentačního srazu zpět do Itálie. Přitom už k cestě za národním tımem neměl povolení. „Na cestě z Itálie nerespektoval protokol a vyšetřování státního zastupitelství to prokáže. Virus nás naučil, že nikdo není vıjimečnı,“ uvedl italskı ministr sportu Vincenzo Spadafora. kub